Notowania

Hoist wycofuje się z kupna GetBacku. Nieoczekiwana decyzja

Hoist Finance miał przejąć wszystkie portfele GetBacku, ale w poniedziałek wieczorem poinformował, że wycofuje się z transakcji. Być może jednak szwedzki inwestor przejmie część aktywów spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
W poniedziałek wieczorem szwedzki inwestor Hoist Finance wycofał się z chęci zakupu aktywów GetBacku (Fot: Michal Wozniak/East News)

Jak informuje "Puls Biznesu", wycofania się inwestora mało kto mógł się spodziewać. We wtorek bowiem obrady wznawia zgromadzenie wierzycieli, które miało głosować nad jednym z wariantów układu. Wśród nich był właśnie ten inwestorski, który zakładał przejęcie aktywów GetBacku przez Hoista.

"Spółka informuje o (...) o podjęciu przez Hoist AB decyzji o zakończeniu prac nad transakcją nabycia przez Hoist AB aktywów Spółki. Motywem do podjęcia tej decyzji przez Hoist AB był wpływ planowanej transakcji na spełnienie przez Hoist AB wymogów kapitałowych. Hoist AB wycofał się w całości z dalszych negocjacji ze spółką w przedmiocie nabycia przez Hoist AB aktywów spółki w ramach tzw. scenariusza inwestorskiego" - poinformował GetBack w komunikacie.

Zobacz też: UOKiK wziął się za Getback. Nieprawidłowości przy windykacji i sprzedaży obligacji

To oznacza, że opcja inwestorska nie wchodzi już w grę. A Hoist do transakcji podchodził bardzo poważnie. Pod koniec ubiegłego roku złożył nawet w tej sprawie wniosek do UOKiK.

"Spółka zwraca uwagę na to, że wskazana decyzja Hoist AB zamyka tym samym jedną z tzw. opcji strategicznych, tj. scenariusz inwestorski. W konsekwencji zarząd spółki przystąpił do realizacji tzw. opcji mieszanej, która zakłada dalszą działalność operacyjną spółki z równoczesnym stopniowym upłynnianiem aktywów spółki, tak aby przyśpieszyć spłatę zobowiązań i zneutralizować ryzyko działalności operacyjnej" - czytamy dalej.

Taki scenariusz pozwala spółce na skorzystanie z porozumienia, które GetBack w poniedziałek wypracowało z sześcioma bankami. Informowaliśmy o tym w money.pl.

"Opcja ta zakłada spłatę wierzycieli Spółki na poziomie 25 proc. w ciągu 8 lat; pierwsza rata dla wierzycieli niezabezpieczonych zostanie wypłacona w 2020 roku. W pierwszym kroku Spółka spłaci wierzycieli zabezpieczonych" - poinformował GetBack.

Jak informuje "PB", wciąż możliwe jest przejęcie części aktywów przez szwedzkiego inwestora. - Razem z Hoistem postanowiliśmy, że konstruktywnym podejściem będzie próba przeprowadzenia mniejszej transakcji. Nie jest wykluczone, że Hoist kupi część aktywów – powiedział Przemysław Dąbrowski, prezes Zarządu GetBack.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: getback, hoist, giełda, finanse
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-01-2019

GoscCzarneckiego zlicytowac

22-01-2019

PolakCwaniaki przecwaniakowali? Heist (napad) nie chce udziałów w organizacji przestępczej Czarneckiego?

21-01-2019

microszkopTak negatywnie kojarząca się firmę kupić to wyrok śmierci biznesowej.

Rozwiń komentarze (47)