Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Huawei CBG Polska przekroczył 5% ilościowego udziału w rynku laptopów w Polsce

0
Podziel się

Warszawa, 14.05.2019 (ISBnews) - Huawei przekroczył 5% udziału ilościowego (4,6% wartościowo) w segmencie laptopów w Polsce w marcu, poinformował Sales Manager Huawei CBG Polska Tomasz Wnukowski, powołując się na dane GfK Polonia.

Huawei CBG Polska przekroczył 5% ilościowego udziału w rynku laptopów w Polsce
(East News, East News)
bDznBJoB

"Po ubiegłorocznym wejściu na rynek laptopów z naszym flagowcem, aby poszerzać obecność, trzeba było rozszerzyć portfolio o modele w niższych półkach cenowych - wejść bardziej w mainstream. Mimo problemów z dostępnością architektury Intela w tym czasie, powiększyliśmy nasz udział rynkowy do 5,1% ilościowo w marcu wobec 4,2% miesiąc wcześniej. Wartościowo było to 4,6% przez dominację w sprzedaży urządzeń w mainstreamowym segmencie. To wciąż daleko do naszych ambicji" - powiedział Wnukowski podczas spotkania z dziennikarzami.

Wcześniej dyrektor zarządzający Huawei Consumer Business Group w Polsce Jefferson Zhang zapowiedział, że Huawei planuje zostać liderem polskiego rynku laptopów w ciągu 3 lat. Firma weszła na rynek laptopów w październiku ub.r.

Wnukowski podał ponadto, że w segmencie cenowym laptopów 2400-2800 zł Huawei osiągnął 22,6% udziału w marcu i 19,5% w całym I kw. w ujęciu ilościowym.

bDznBJoD

"Jest to badanie własne według informacji od naszych najważniejszych partnerów retail, mających ok. 80% rynku. Nasz Matebook D14 (14 cali) okazał się najlepiej sprzedającym się modelem laptopa na rynku w lutym i marcu. Jest to sprzęt oparty o architekturę AMD, jego konfiguracja jest bardzo zoptymalizowana i dopracowana.

"'Demokratyzujemy' segment premium. Nasz model D15 również przyczynił się do dominacji Huawei w segmencie 2400-2800 zł" - zaznaczył przedstawiciel Huawei.

W jego ocenie, smartfon "jest i będzie pierwszym oknem cyfrowego świata".

"Naturalne jest zataczać coraz szersze kręgi - stąd tablety, wearables i w końcu laptopy. Poszerzamy portfolio metodycznie step by step. Przenosimy czynniki sukcesu w smartfonach na laptopy - urządzenie ma dawać coś więcej. Kluczem obecności rynkowej jest obecnie seria D i tu klient odnajdzie design, ekran fullview, ładowanie, współdzielenie plików, a także wydajność - zbalansowaną konfigurację" - wymienił Wnukowski.

bDznBJoJ

Senior service manager Huawei Beata Bednarska dodała, że serwis stał się elementem doświadczenia klienta i koncern stawia bardzo mocno na ten element.

"Staramy się serwisem dopełnić doświadczenie klienta. W tym jest także aplikacja serwisowa Hicare, infolinia dostępna w każdej chwili oraz sieć 18 salonów serwisowych i obsługa kurierska" - wskazała Bednarska.

Chiński koncern Huawei to czołowy podmiot w dostarczaniu najnowszych technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) na świecie.

bDznBJpe
media
telekomunikacja
KOMENTARZE
(0)