Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
14.05.2020 13:30

Huawei deklaruje gotowość pomocy polskim firmom w wykorzystaniu 5G

Huawei ocenia, że dzięki bogatemu doświadczeniu zdobytemu podczas wdrażania technologii 5G w innych krajach oraz szerokiemu zapleczu technicznemu i sprzętowemu, jest dla Polski naturalnym partnerem w tej transformacji, poinformował wiceprezes Huawei w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i Krajów Nordyckich Radosław Kędzia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Anadolu Agency via Getty Images)

"Modernizacja sieci oznacza szansę na znaczne zwiększenie konkurencyjności Polski i polskich firm zarówno na europejskim, jak i światowym rynku. Z kolei Huawei, dzięki bogatemu doświadczeniu zdobytemu podczas wdrażania technologii 5G w innych krajach oraz szerokiemu zapleczu technicznemu i sprzętowemu, jest dla Polski naturalnym partnerem w tej transformacji. Jesteśmy w pełni gotowi, aby poprzez wprowadzenie 5G pomóc polskim firmom wykorzystać szansę, która dziś przed nimi stoi" - powiedział Kędzia, cytowany w komunikacie.

Według raportu "Wdrożenie 5G w Polsce - perspektywy i szanse", opublikowanego niedawno przez Związek Pracodawców i Przedsiębiorców, szybka implementacja 5G może stać się pewną receptą na złagodzenie kryzysu gospodarczego wywołanego koronawirusem. Eksperci przedstawili dwa priorytety, które mają sprawić, że tak właśnie będzie. Pierwszym z nich jest wykorzystanie mechanizmu konkurencji wśród dostawców dla osiągnięcia najlepszego stosunku jakości do ceny oraz szybkości dostarczenia, drugim zaś - ustanowienie wysokich standardów bezpieczeństwa, bez wykluczania któregokolwiek z dostawców, podano w komunikacie.

W raporcie podkreślono stale rosnące zapotrzebowanie na dostęp do internetu mobilnego. Co więcej, pandemia COVID-19 spowodowała, że zmienił się w wielu przypadkach model świadczenia pracy, oraz sposób spędzania wolnego czasu, przez co ruch w sieci zwiększył się nawet o 50%. Aby spełnić rosnące potrzeby, sieć musi zostać zmodernizowana - to jeden z głównych wniosków wynikających z raportu Związku Pracodawców i Przedsiębiorców.

"Oczywiste jest, że 5G to bardzo duża szansa, ale w obecnej sytuacji szybkie uruchomienie tego standardu to już konieczność. Powszechny dostęp do szybkiego Internetu i umożliwienie przedsiębiorcom oraz konsumentom korzystania z usług opartych na najnowszych technologiach to warunek naszego rozwoju" - podano w informacji.

"Według ekspertów przygotowujących raport, wyścig o 5G trwa na całym świecie, ponieważ wdrożenie nowej technologii może przynieść bardzo wymierne korzyści, tak firmom, jak i społeczeństwu w ogóle, w tym nawet 63 mld zł wzrostu PKB Polski w ciągu 8 lat, czy stworzenie 2 mln nowych miejsc pracy w całej Unii Europejskiej. Kraje, które nie zaimplementują 5G dostatecznie szybko, zostaną w tyle, stając się mniej konkurencyjnymi w stosunku do swoich sąsiadów. Istotnym czynnikiem mającym według autorów raportu wpływ na zapewnienie ostatecznym użytkownikom, zarówno prywatnym jak i biznesowym, optymalnych warunków wdrożenia sieci 5G z uwzględnieniem jakości, bezpieczeństwa, ceny i szybkości implementacji, jest gwarancja konkurencji na rynku dostawców. Wykluczenie któregokolwiek z nich ze względów na czynniki inne niż techniczne, byłoby zarówno szkodliwe dla społeczeństwa, jak i niezgodne z wytycznymi Światowej Organizacji Handlu" - dodał prezes ZPP Cezary Kaźmierczak, cytowany w komunikacie.

Chiński koncern Huawei to czołowy podmiot w dostarczaniu najnowszych technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) na świecie.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-05-2020

JanMyślę,że Coronavirus z Chin wystarczy. Teraz chcą zaimplementować wywiadowczego Coronavirusa. Jeszcze nam pomogą gdzie i jak to zrobić, żeby dostać to … Czytaj całość

20-05-2020

sampelFake newsy o 5G powoli odchodzą w zapomnienie. Ludzie zaczynają kminić, że sieć jest tak samo bezpieczna jak LTE.

18-05-2020

matiWyścig o 5G trwa, Polska nie jest w najgorszej sytuacji bo już coś tam u nas jest zrobione. A krytyka sieci chyba powoli ucicha wiec powinno być … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)