Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
10.04.2020 13:52

Huawei podtrzymuje chęć uzyskania niezależnych certyfikacji w Polsce

Warszawa, 10.04.2020 (ISBnews/ ISBtech.pl) - Huawei podtrzymuje chęć uzyskania niezależnych certyfikacji w Polsce, poinformował ISBtech dyrektor ds. strategii i komunikacji Huawei Polska Ryszard Hordyński.

Podziel się
Dodaj komentarz

"W Huawei wierzymy, że cyberbezpieczeństwo jest kwestią czysto techniczną. W pełni zgadzam się z panem Marcinem Cichym - prezesem UKE, który z swojej niedawnej wypowiedzi położył ogromny nacisk na kwestie związane z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa infrastruktury 5G. Od dawna deklarujemy naszą gotowość do testowania rozwiązań z obszaru infrastruktury 5G, w celu uzyskania niezależnych certyfikacji" - powiedział ISBtech Hordyński.

Jak zaznaczył, takie deklaracje koncern złożył m.in. Instytutowi Łączności przy okazji otwarcia Laboratorium Oceny Bezpieczeństwa Produktów Teleinformatycznych.

"Podejście regulatora zapewniające równe szanse podmiotów i zachowanie neutralności technologicznej to przejaw wyczucia rynku i dobrze przygotowanego procesu, który korzystnie przyczyni się do rozwoju konkurencji i usług na rynku. Nasze rozwiązania spełniają najwyższe standardy cyberbezpieczeństwa. Większość krajów Europy zapowiedziała, że nie planuje wykluczenia żadnego dostawcy rozwiązań 5G. Niedawno takie deklaracje padły ze strony władz austriackich i węgierskich, wcześniej w podobnym tonie wypowiadali się przedstawiciele rządów m.in. Niemiec, Francja, Hiszpanii, Włoch, Norwegii, Finlandii czy Szwajcarii. To o tyle ważne, że większa konkurencja przyczyni się do wypracowania korzystniejszych rozwiązań rynkowych, co przełoży się na podniesienie jakości usług oraz oszczędności zarówno dla operatorów, jak i ich klientów" - stwierdził dyrektor Huawei Polska.

Chiński koncern Huawei to czołowy podmiot w dostarczaniu najnowszych technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) na świecie.

Sebastian Gawłowski

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-04-2020

LolNiech spadaja do chin. Mamy swojego Ericsson’s

Rozwiń komentarze (1)