Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|
aktualizacja

Idea Bank traci wiceprezesa. Jan Czeremcha zrezygnował po dwóch tygodniach pracy

6
Podziel się

Zaledwie dwa tygodnie na stanowisku wiceprezesa Idea Banku wytrwał Jan Czeremcha. Złożył właśnie rezygnację, tłumacząc to przyczynami osobistymi.

Idea Bank przyjął rezygnację wiceprezesa Jana Czeremchy.
Idea Bank przyjął rezygnację wiceprezesa Jana Czeremchy. (GETTY)
bErymUPp

"28 maja 2020 roku wiceprezes zarządu pan Jan Czeremcha złożył rezygnację z pełnienia funkcji w zarządzie. Rezygnacja została złożona z przyczyn osobistych" - czytamy w oficjalnym komunikacie Idea Banku.

Więcej szczegółów bank nie zdradza. A jest to dość wyjątkowa sytuacja, bo Jan Czeremcha na wiceprezesa został powołany 15 maja, a więc niecałe dwa tygodnie temu.

bErymUPr

Idea Bank traci menedżera z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w bankowości korporacyjnej. W latach 2005 - 2018 był wiceprezesem Raiffeisen Banku odpowiedzialnym m.in. za segment małych przedsiębiorstw, faktoring, finansowanie handlu i usług handlowych czy finansowanie projektów inwestycyjnych i strukturalnych.

Zobacz także: Rząd nie wyklucza stworzenia państwowej sieci sklepów. "Warzywniak plus"

We wcześniejszym okresie swojej kariery zawodowej pełnił funkcję członka zarządu Rabobank Polska (2000-2004) oraz wiceprezesa Getin Banku (sierpień 2004 - wrzesień 2005).

bErymUPx

Idea Bank przechodzi przez proces restrukturyzacji (autosanacji). Po pierwszym kwartale zarząd mógł się jednak pochwalić zyskiem na poziomie 1,65 mln zł wobec ponad 83 mln zł straty rok wcześniej. To jeden z mniejszych banków na polskim rynku - jego aktywa na koniec 2019 roku miały wartość 17,3 mld zł.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bErymUPS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
roben
rok temu
to nie przyczyny osobiste to kasa ktorej jest za malo i za malo premii dla ,+slupa ktory nic nie robi a w stolek pierdzi
firma 35 osob...
rok temu
gdyby byl taki super to nie zmienialby miejsc pracy jestem pracodawca nie zatrudniam takich fachowcow !! do mnie przychodzi kandydat do pracy jesli widze jego cv z kilkoma miejscami pracy kontaktuje sie z poprzednimi dowiaduje sie o danym delikwencie co nieco wtedy podejmuje czy danego pracownika przyjac czy tez podziekowac mu za dobre checi!! ci co pracuja w mojej firmie nie zwalniaja sie sa dobrze wynagradzani a mnie oplaca sie trzymac zaloge w dobrej kondycji!! tak wiec moge zec wilk syty i ofca cala!!
bbbb
rok temu
Ciekawe czy przytulił odprawę?
bErymUPT
Jan
rok temu
widac chłopina jeszcze krasc sie nie nauczył
kora
rok temu
getback