Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

iFun4all zatwierdził zmianę nazwy na Draw Distance, planuje kolejne produkcje

0
Podziel się:

Warszawa, 10.07.2019 (ISBnews) - iFun4all zatwierdził zmianę swojej nazwy na Draw Distance, podała spółka. Zapowiada w II półroczu premiery trzech gier: "Ritual: Crown of Horns", "Vampire: The Masquerade - Coteries of New York", a także małej gry w ramach programu wydawniczego. Planuje ponadto start fazy koncepcyjnej nowego projektu o roboczym tytule Project IF-9.

iFun4all zatwierdził zmianę nazwy na Draw Distance, planuje kolejne produkcje
bEKjUQvF

"Jesteśmy na finiszu. Po walnym zgromadzeniu czekamy już tylko na potwierdzenie zmiany ze strony KRS. Nasza nowa nazwa, Draw Distance, to termin używany w produkcji gier wideo, ale dla nas oznacza patrzenie szeroko na gry. Chcemy tworzyć produkcje, w których równie mocno liczą się fabuła i postacie, co dynamiczna rozgrywka. Takie, które wyróżniają się w aspekcie wizualnym. Gry o wysokiej jakości, nieosiągalnej dla większości zespołów niezależnych" - powiedział prezes iFun4all Michał Mielcarek, cytowany w komunikacie.

Drugi kwartał bieżącego roku zamknął pierwszą fazę przebudowy studia trwającą od premiery "Red Game Without a Great Name" w 2015 r. na iOS.

"W tym czasie gamedeveloper zebrał potrzebne umiejętności i kontakty, by z rzemieślnika stać się artystą. Podpisał umowy podpisane z liczącymi się na rynku podmiotami t.j. Curve Digital, East2West, Microsoft, Paradox Interactive, czy Legendary. Dołączyli do niego specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w firmach takich, jak Techland, Bloober Team, Jujubee, Teyon, Artifex Mundi, czy GameDesire. Obecnie, by się rozwijać i wejść na wyższy poziom, chce pozyskać nowych, doświadczonych specjalistów, którzy pomogą zapewnić wyższą jakość przyszłych gier. W najbliższym czasie planowane jest zwiększenie zespołu produkcyjnego z 17 do 25 osób" - czytamy w informacji.

bEKjUQvH

Druga połowa 2019 roku będzie w Draw Distance okresem wytężonej pracy, zaznaczono także.

"Spółka zapowiada w tym czasie premiery aż trzech gier: pełnej wersji 'Ritual: Crown of Horns', małej gry w ramach programu wydawniczego spółki oraz głośnej 'Vampire: The Masquerade - Coteries of New York'. Równocześnie spółka ubiega się o dofinansowanie w ramach programu Kreatywna Europa, złożyła także nowy wniosek w ramach programu GameINN. Pod koniec października w ramach targów Game Connection Europe spółka przedstawi wydawcom i inwestorom nową wersję gry 'Far Peak'. Tytuł będzie zawierać w sobie elementy eksploracji, nieobecne do tej pory w grach iFun4all" - czytamy dalej.

"W tym roku planujemy również start fazy koncepcyjnej nowego projektu, o roboczym tytule Project IF-9. Ma to być pierwsza pełnoprawna gra indie action adventure stworzona przez Draw Distance. Przeprowadzona przez spółkę analiza rynku pokazuje, że gatunek ten cieszy się niesłabnącą popularnością wśród graczy, a mimo to niewielu twórców się tym zajmuje. Elementy gier action adventure pojawiały się dotychczas w naszych produkcjach, a połączenie ich w jedną grę wydaje się być logicznym i naturalnym krokiem dla studia. Widzimy w tym segmencie ogromną lukę i chcemy zostać jego liderem" - podsumował Mielcarek.

iFun4all to niezależny producent gier wideo. Firma powstała w 2009 r. jako spółka córka Bloober Team. Od 2014 roku spółka tworzy gry z segmentu mid-core. Specjalizuje się w tworzeniu tytułów wykorzystujących "Real World-Data" - informacje ze świata rzeczywistego, które wpływają na rozgrywkę. Akcje spółki zadebiutowały we wrześniu 2016 roku na rynku NewConnect.

bEKjUQwi
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)