Notowania

technologie
26.03.2020 12:22

infoShare Academy pozyskało 2,2 mln zł, rozwinie platformę edukacji online

Szkoła programowania infoShare Academy otrzymała wsparcie inwestycyjne w wysokości 2,2 mln zł na rozwój rozwiązań edukacji online, podała spółka. Głównym inwestorem jest gdański fundusz Black Pearls VC. Pozyskaną kwotę spółka przeznaczy na budowę inteligentnej platformy edukacji online, która ma umożliwić zdalną naukę programowania.

Podziel się
Dodaj komentarz

"infoShare Academy wdroży opartą na innowacyjnych technologiach i autorskiej koncepcji platformę online do prowadzenia kursów dla programistów. Uczestnicząc w szkoleniach online, kursant będzie mógł uczyć się o dowolnej porze, z dowolnego miejsca i w dopasowanym do potrzeb tempie. Platforma będzie także umożliwiała regularne ćwiczenie nowo zdobytych umiejętności i sprawdzanie przyswojonej wiedzy. Twórcy rozwiązania zakładają też implementację odpowiednich mechanizmów motywacyjnych i dostosowanie zakresu materiału oraz trybu nauki indywidualnie do każdego kursanta" - czytamy w komunikacie.

Partnerów do realizacji projektu infoShare Academy znalazła w Szczecinie. To właśnie tam pracami wdrożeniowymi zajmie się specjalnie w tym celu powołana, spółka zależna infoShare Academy - iSA Online, podano także.

Rozwój innowacyjnej platformy edukacyjnej infoShare Academy wsparł finansowo Black Pearls VC, przeznaczając na ten cel 2 mln zł z funduszu utworzonego z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Dzięki udziałowi BGK fundusz składa się ze środków programu Jeremie 2 finansowanego z RPO Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

"Szybko przeszliśmy w tryb kształcenia na odległość, to kwestia czysto organizacyjna i mamy ją za sobą. Zdajemy sobie jednak sprawę, że edukacja zdalna w oparciu o tradycyjną metodę nauczania ma swoje ograniczenia. Prawdziwy e-learning to znacznie więcej niż połączenie wideo z wykładowcą. To innowacyjne narzędzia i sposób nauki, które znacznie podnoszą jakość edukacji i jej dostępność" - powiedział prezes infoShare Academy Andrzej Kiesz, cytowany w komunikacie.

"Zjawisko transformacji technologicznej w edukacji obecnie znacznie przyspieszy i szybko zostaną wyznaczone nowe standardy. Przyglądamy się temu i zamierzamy czynnie uczestniczyć w ich wyznaczaniu. Polski i europejski rynek pracy cierpi na olbrzymi niedobór programistów. Oferta szkoleń online otwiera możliwość zdobycia tego atrakcyjnego zawodu niezależnie od miejsca zamieszkania. Spółka zadba również o rozwój funkcjonujących już na rynku programistów poprzez oferowanie usług systematycznie podwyższających ich kwalifikacje. Cieszymy się, że dzięki inwestycji Black Pearls VC pomożemy tą niszę wypełnić" - dodał Maciej Skórkiewicz, partner w Black Pearls VC, cytowany w komunikacie.

W projekt infoShare Academy zaangażował się z kwotą 200 tys. zł Tomasz Józefacki, prywatny inwestor i przewodniczący rad nadzorczych Nais i Movebubble.

Black Pearls VC zarządza funduszami typu venture capital inwestując w spółki technologiczne na etapie early stage, zlokalizowane w Północnej i Centralnej Europie. W 2019 roku zespół Black Pearls VC przeprowadził kilka transakcji inwestycyjnych o wartości ok. 15 milionów zł. Łączna kapitalizacja spółek z portfela ostatniego funduszu wynosi około 335 miliona zł.

infoShare Academy to jedna z wiodących polskich szkół programowania, założona w maju 2015 r. Akademia tworzy oparte na Accelerated Learning System intensywne programy szkoleniowe umożliwiające zdobycie umiejętności programowania i przekwalifikowania osób z innych branż.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz