Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Intel: Pandemia może wpłynąć m.in. na przyspieszenie wdrożenia 5G

19
Podziel się

Warszawa, 10.04.2020 (ISBnews/ISBtech.pl) - Pandemia może wpłynąć na zmiany w świecie technologii, m.in. na przyspieszenie wdrożenia 5G w związku ze spodziewanym rosnący zapotrzebowaniem na zdalną pracę, edukację i rozrywkę, ocenił w rozmowie z ISBtech szef Intela w Polsce Krzysztof Jonak.

Intel: Pandemia może wpłynąć m.in. na przyspieszenie wdrożenia 5G
bEpTMjrF

"Po opanowaniu pandemii będziemy musieli odnaleźć się w innej rzeczywistości, gdzie rozwiązania technologiczne, które pomagają w pracy zdalnej, edukacji czy rozrywce stanowczo się upowszechnią. Spodziewamy się dalszego rozwoju telepracy i zdalnej edukacji. Czy wirus przyspieszy, czy też spowolni 5G? Powinien przyspieszyć, bo pasmo to w obliczu tych tendencji staje się elementem kluczowym" - powiedział ISBtech Jonak.

"Wideokonferencje i łączność firmowa, edukacyjna czy rozrywkowa powodują, że elastyczne pasmo stanie się niezbędną częścią infrastruktury sieciowej na całym świecie. Rosnąć będzie także zapotrzebowanie na data center na bazie wzrostu popytu na zasoby online" - dodał szef Intela w Polsce.

Zaznaczył, że zdalne zasoby mają także obsługiwać inwestycje w badania i rozwój.

bEpTMjrH

"Laboratoria coraz powszechniej korzystają z najnowocześniejszych sposobów przetwarzania danych. To istotna kwestia, gdy pracuje się po presją czasu, a dostęp do danych stanowi kluczową rolę. W efekcie przyspieszają cyfrowe trendy, które obserwowaliśmy już wcześniej. To zmiana punktu odniesienia, na bazie której zapotrzebowanie na systemy przetwarzania danych w szerokim spektrum, łączność i data center będą kluczowymi elementami systemu" - podsumował Jonak.

Intel to czołowy globalny koncern technologiczny.

Sebastian Gawłowski

bEpTMjsi
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(19)
Mada
rok temu
Czekam na 5 , u Nas w Ząbkach..
ghj
rok temu
pole elektromagnetyczne uszkadza komórki ! Badanie Martina Pall wykazało, że gdy pola elektromagnetyczne aktywowaly kanały wapniowe w mięśniach i komórkach nerwowych po ok 5 s otwierały się one i zalewaly wnętrze komórki niezdrową ilością jonow wapnia -fragment z o czym lekarze ci nie powiedzą z kwietnia 2020r.
bnm
rok temu
przecież 5g jest szkodliwe więc logika wskazuje by je wycofac
bEpTMjsj
Francuz
rok temu
Homo homini Lipus (człowiek człowiekowi wilkiem)
NWO
rok temu
Nie chodzi tutaj o to, że będzie więcej pracy zdalnej, to kit dla ciemnego luda. Chodzi o szybki rozwój pojazdów autonomicznych w sieci powiązanych z waszymi kartami płatniczymi