Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

InventionMed weźmie udział w emisji akcji SoftBlue, obejmie akcje za 4,18 mln zł

0
Podziel się:

InventionMed zadeklarował objęcie wszystkich akcji przypadających spółce w wyniku realizacji prawa poboru w ramach publicznej emisji SoftBlue, podała spółka. InventionMed obejmie złoży zapis podstawowy na całość przysługujących jej akcji serii F, tj. na 19 mln akcji serii F po cenie emisyjnej 0,22 zł za jedną akcję, tj. za łączną kwotę 4,18 mln zł.

InventionMed weźmie udział w emisji akcji SoftBlue, obejmie akcje za 4,18 mln zł
bEEBrYtN

Środki na objęcie akcji będą pochodzić ze środków własnych spółki oraz z pożyczki udzielonej przez prezesa zarządu spółki.

Podwyższenie kapitału zakładowego SoftBlue nastąpi w drodze emisji nie więcej niż 46 801 250 akcji na okaziciela serii F o wartości nominalnej 0,1 zł. Cena emisyjna nowych akcji serii F została ustalona na 0,22 zł za jedną akcję. Prawo poboru przysługuje dotychczasowym akcjonariuszom spółki, osobom, które posiadały akcje SoftBlue 11 stycznia br. Za każdą akcję spółki przysługuje jedno jednostkowe prawo poboru. Zapisy na akcje w wykonaniu prawa poboru i zapisów dodatkowych będą prowadzone w dniach 26 stycznia - 12 lutego, przydział akcji zaplanowano na 23 lutego.

"Współpraca InventionMed z SoftBlue ma wymiar strategiczny i długofalowy. Wierzymy, że połączenie dwóch podmiotów o komplementarnych profilach działalności stanowi ogromny potencjał do rozwoju i umocnienia pozycji rynkowej obu spółek. SoftBlue dołączyło do naszego akcjonariatu, planujemy wspólne projekty, dlatego objęcie akcji w ramach trwającej emisji jest z mojej perspektywy naturalnym krokiem i jednocześnie potwierdzeniem naszych wspólnych planów biznesowych" - powiedział prezes InventionMed Tomasz Kierul, cytowany w komunikacie.

bEEBrYtP

SoftBlue jest głównym akcjonariuszem InventionMed. W lipcu minionego roku spółka zakupiła łączny pakiet ponad 10 mln akcji, co stanowi blisko 30% wszystkich akcji InventionMed. Decyzję o skupie akcji podjęto z uwagi na pokrewny profil działalności obu firm oraz wspólnie prowadzone projekty.

InventionMed S.A. to notowana na NewConnect innowacyjna polska spółka technologiczna działająca w segmencie medycznym. Firma specjalizuje się w tworzeniu symulatorów medycznych w technologii wirtualnej rzeczywistości na potrzeby edukacji w dziedzinie dermatologii klinicznej i estetycznej. InventionMed rozpoczął działalność w styczniu 2018 r.

SoftBlue to innowacyjna spółka, która powstała 2003 roku w Bydgoszczy. Firma komercjalizuje badania naukowe oraz prowadzi działania doradcze dla instytucji publicznych i biznesu, a także projekty dedykowane systemom IT. Od 2015 roku spółka jest notowana na rynku NewConnect.

bEEBrYuq
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)