Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Alda zadebiutuje na rynku NewConnect we wtorek 27 grudnia

Alda zadebiutuje na rynku NewConnect we wtorek 27 grudnia

Fot. Emily2k/Dreamstime

Alda, specjalizująca się w produkcji i sprzedaży artykułów gospodarstwa domowego, zadebiutuje na rynku NewConnect we wtorek 27 grudnia, poinformowała spółka w komunikacie.

- W najbliższy wtorek 27.12. na rynku NewConnect pojawi się spółka Alda. Firma specjalizuje się w produkcji i sprzedaży artykułów gospodarstwa domowego takich jak czajniki z gwizdkiem, kosze na śmieci oraz system mocowania choinek EasyFix. Debiut poprzedziła prywatna emisja akcji serii C o wartości ok. 0,55 mln zł. Pozyskane środki Alda przeznaczy na zwiększenie zapasów oraz intensyfikację sprzedaży - czytamy w komunikacie.

Spółkę wprowadza WDM Autoryzowany Doradca. Do obrotu na rynku alternatywnym NewConnect wprowadzone zostanie 436 550 akcji zwykłych na okaziciela serii B, 123 600 akcji zwykłych na okaziciela serii C oraz 123 600 praw do akcji zwykłych na okaziciela serii C.

- Na początku grudnia Alda zawarła pierwsze umowy z kontrahentami z Ukrainy i Mołdawii. Spółka wyposaży w kosze na śmieci swojej produkcji czterogwiazdkowy kompleks hotelowy Victoria położony w Doniecku. Jednocześnie, mołdawska firma SC VESELTIS S.R.L. otrzymała wyłączność na rok w zakresie dystrybucji koszy produkowanych przez Aldę. Wartość obu umów nie przekroczy 200 tys. euro łącznie. W 2010 roku ponad 91% sprzedaży eksportowej spółki realizowane było w Niemczech, pozostała jej cześć rozkładała się na Czechy, Łotwę oraz Wielką Brytanię – czytamy dalej.

W 2010 r. Alda wypracowała 7,36 mln zł przychodów i zanotowała zysk netto na poziomie 14,11 tys. zł. Na koniec III kw. 2011 r. spółka miała 6,93 mln zł przychodów wobec 5,04 mln zł rok wcześniej (wzrost o 37,5 proc.). Jednocześnie zysk netto wynosił ponad 123 tys. zł i był wyższy o 583 procent od wyniku za ten sam okres 2010 roku.

Notowania spółek na GPW

Indeksy GPW w Money.pl

Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl

ISB
Czytaj także
Polecane galerie