Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

DM BOŚ wycenił akcje Grodna

0
Podziel się

Grodno ma obecnie ok. 2,9 proc. udziału w rynku wartym 7 mld zł.

Andrzej Jurczak, prezes Grodna
Andrzej Jurczak, prezes Grodna (Grodno)
bEahRHNN

Dom Maklerski BOŚ w raporcie z 25 czerwca wycenia akcje Grodna po przeprowadzeniu trwającej obecnie oferty publicznej na 4,8-6,1 zł metodą dochodową oraz na 4,1-5,4 zł metodą porównawczą.

W opinii analityków DM BOŚ w ciągu 5 lat Grodno ma szansę znaleźć się w trójce największych graczy na rynku, a w okresie ośmiu lat podwoić wielkość sprzedaży. Szacują ponadto, że w ciągu 3 lat spółka będzie w stanie zwiększyć zysk netto trzykrotnie.

Zgodnie z danymi z raportu DM BOŚ głównym celem emisyjnym spółki będzie rozwój sieci dystrybucji, na który ma trafić 10 mln zł. Pozostałe środki mają trafić na rozszerzenie asortymentu oraz _ optymalizacja i rozwój procesów zarządzania w obszarach logistyki i sprzedaży _.

bEahRHNP

W raporcie analitycznym podano też, że intencją zarządu jest przeznaczanie na dywidendę do 30 proc. rocznego zysku. Grodno płaciło już dywidendę w latach 2010-2012.

Notowane na rynku NewConnect Grodno jest obecnie w trakcie oferty publicznej akcji związanej z przenosinami na rynek główny GPW. Przedział cenowy, w ramach którego przyjmowane są deklaracje zainteresowania nabyciem akcji serii C w ofercie wynosi od 3,9 zł do 4,3 zł za akcję. Book building na papiery spółki kończy się w piątek i wtedy też ma zostać ustalona cena emisyjna oraz liczba akcji oferowanych w poszczególnych transzach. Zapisy dla instytucji zaplanowano w dniach 30 czerwca - 7 lipca, a dla inwestorów indywidualnych od 30 czerwca do 4 lipca.

Spółka szacuje, że wpływy brutto z emisji 3,5 mln akcji serii C wyniosą ok. 14,9 mln zł.

Grodno zajmuje się dystrybucją artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych. Oferuje ponad 130 tys. towarów krajowych i międzynarodowych producentów oraz produkty pod marką własną Luno. Głównymi odbiorcami spółki są wykonawcy, redystrybutorzy oraz obiekty wielkopowierzchniowe.

bEahRHNV

Jak podano w raporcie DM BOŚ Grodno ma obecnie ok. 2,9 proc. udziału w rynku wartym 7 mld zł.

Grodno szacuje, że zysk netto spółki w roku obrotowym 2013/14 wyniósł 4,1 mln zł, przy przychodach na poziomie 208,9 mln zł. Prognoza na rok 2014/15 zakłada zysk na poziomie 6,2 mln zł, a przychody 241,1 mln zł. Z kolei w roku 2015/16 zysk ma wynieść 9,7 mln zł, przy przychodach ok. 292 mln zł.

bEahRHOq
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)