Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Get Bank zadebiutuje na GPW w piątek

0
Podziel się:

Get Bank zadebiutuje na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) w piątek, 20 stycznia.

Get Bank zadebiutuje na GPW w piątek
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Get Bank zadebiutuje na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW)
w piątek, 20 stycznia, poinformowała spółka w komunikacie.

Prospekt emisyjny w związku z ofertą publiczną akcji serii H Get Banku został zatwierdzony przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) w ubiegłego roku.

Prospektem objętych jest 2.142.465.631 akcji serii H. Get Bank wyemituje akcje serii H w związku z podziałem Getin Holding. Obecni akcjonariusze Getin Holding otrzymają akcje nowej emisji Get Banku zgodnie z dotychczasowym udziałem w GH.

Parytet wymiany akcji Getin Holding na akcje Get Bank został określony na 2,926888, zaś liczba akcji, które wyemituje Get Bank wyniesie 2.142.465.631. Do Get Banku należą akcje stanowiące 93,71% kapitału zakładowego Getin Noble Banku.

W pierwotnych planach, debiut Get Banku miał nastąpić w listopadzie ub. roku, zaś połączenie z Getin Noblem Bankiem w kwietniu tego roku.

Po debiucie Get Banku nastąpi połączenie z Getin Noble Bankiem, które będzie ostatnim etapem przekształceń w grupie Getin Holding. Przejmującym będzie Get Bank. Przez jakiś czas będzie on notowany równolegle z Getin Noble Bankiem na warszawskiej GPW, a następnie po połączeniu zmieni nazwę na Getin Noble Bank i pozostanie na giełdzie.

Zmiany mają doprowadzić do wypełnienia zobowiązań wobec KNF tj. zwiększenia free float do 15 proc. w ciągu 3,5 roku od dnia połączenia Getin Banku z Noble Bankiem (styczeń 2010 r.)

Dodatkowym efektem przekształceń będzie także uporządkowanie struktury Getin Holding oraz rozdzielenie dojrzałego przedsięwzięcia, jakim jest Getin Noble Bank, od Getin Holding - spółki inkubatora.

giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)