Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

KNF zatwierdziła prospekt P.R.E.S.C.O. Group

0
Podziel się:

Jeden z wiodących podmiotów działających na rynku inwestycji w wierzytelności masowe w Polsce chce w lipcu zadebiutować na GPW.

KNF zatwierdziła prospekt P.R.E.S.C.O. Group
(Palko72/Dreamstime.com)

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny P.R.E.S.C.O. GROUP S.A., jednego z wiodących na polskim rynku podmiotów działających na rynku inwestycji w wierzytelności masowe w Polsce.

P.R.E.S.C.O. GROUP planuje przeprowadzenie oferty publicznej oraz debiut na GPW w lipcu tego roku. Spółka zamierza pozyskać w ramach oferty publicznej kilkadziesiąt milionów złotych, które chce przeznaczyć na zakup kolejnych portfeli wierzytelności.

Spółka specjalizuje się w nabywaniu pakietów wierzytelności, które przez ich pierwotnych właścicieli zostały uznane za trudne do odzyskania, a następnie dochodzeniu ich zapłaty na własny rachunek, w pierwszej kolejności na drodze polubownej (windykacja miękka z możliwością układu), a w razie konieczności na drodze sądowej (windykacja egzekucyjno-komornicza).

Spółka posiada bogate doświadczenie w nabywaniu i obsłudze wierzytelności detailicznych, m.in. od firm telekomunikacyjnych, ubezpieczeniowych, banków, dostawców usług telewizji kablowej i internetu, dostawców mediów (energia elektryczna, gaz, woda). Grupa szacuje, iż jej udział w segmencie wierzytelności pozabankowych wyniósł na koniec 2010 roku około 15 procent.

Przyjęty model biznesowy, wysoka efektywność zarządzania procesem oraz wysoka automatyzacja procesu windykacyjnego pozwalają Spółce na osiąganie najwyższych w branży wskaźników rentowności. W 2010 roku Spółka osiągnęła zysk netto w wysokości 15,13 mln zł, przy przychodach na poziomie 45,15 mln PLN, wobec zysku sięgającego 9,5 mln zł przy przychodach 32,35 mln PLN w 2009 roku.

Doradcami Spółki w procesie upublicznienia są: IPOPEMA Securities S.A. (oferujący), Kancelaria Prof. Marek Wierzbowski i Partnerzy - Adwokaci i Radcowie Prawni (doradca prawny) oraz BDO Sp. z o.o. (audytor Grupy).

_ _

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)