Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Madkom w czerwcu na Newconnect

Madkom w czerwcu na Newconnect

Fot. nkzs/sxc.hu

Madkom - dostawca i integrator autorskich produktów do zarządzania dokumentami, archiwami elektronicznymi i budżetem - planuje na przełomie I i II kw. złożyć dokument informacyjny i prawdopodobnie w czerwcu zadebiutować na NewConnect, poinformował prezes Grzegorz Szczechowiak.

- Jesteśmy w trakcie oferty prywatnej, spotykamy się z inwestorami, na przełomie I i II kwartału powinniśmy złożyć dokument informacyjny. Wydaje się, że nasz debiut na NewConnect powinien być możliwy w czerwcu - powiedział Szczechowiak.

Prezes Madkom poinformował, że spółka chce pozyskać około 1 mln zł. Środki te mają zostać przeznaczone na szeroko rozumiany wzrost organiczny: rozbudowę sieci oddziałów, rozwój oprogramowania a także wprowadzenie nowego modelu świadczenia usług opartego na modelu Software as a Service.

Spółka ma jednak w planie również kolejne emisje i może przeprowadzić przejęcia spółek ze swojej branży. - W kilku najbliższych emisjach jesteśmy gotowi 'oddać' nowym udziałowcem akcje odpowiadające 10-20 proc. kapitału - zaznaczył Szczechowiak.

W latach 2006-2010 Madkom realizował średnie roczne przychody na poziomie 4,7 mln zł, średnioroczny wzrost (CAGR) zysku EBIT wyniósł w tym okresie 32 proc., a średnioroczny wzrost (CAGR) zysku ze sprzedaży 17 procent. Spółka pod koniec 2011 roku wygrała przetargi na dostarczanie autorskiego oprogramowania na kwotę prawie 1,6 mln złotych.

Spółka prognozuje, że w 2011 r. osiągnie 4,54 mln zł przychodów a w 2012 r. wzrosną one do 6,07 mln zł. Zysk netto ma wzrosnąć w 2012 r. do 0,30 mln zł wobec prognozowanych na 2011 r. 0,25 mln zł.

Spółka IT Madkom prowadzi zaawansowane rozmowy nt. przejęcia spółki ze swojej branży i może w II połowie roku przeprowadzić emisję nowych akcji, żeby ją sfinansować, poinformował prezes Grzegorz Szczechowiak w rozmowie z agencją ISB. Spółka planuje w czerwcu zadebiutować na alternatywnym rynku warszawskiej giełdy NewConnect.

- Od roku prowadzimy negocjacje z podmiotem z naszej branży i liczymy na ich szybką finalizację. Możliwe, że za aport tego przedsiębiorstwa do naszej spółki zapłacimy akcjami nowej emisji, która mogłaby mieć miejsce w II połowie roku - powiedział Szczechowiak.

Wcześniej, bo w czerwcu, spółka chce wejść na NewConnect. Obecnie Madkom pracuje nad emisją prywatną, z której chce pozyskać ok. 1 mln zł. Środki te mają zostać przeznaczone na wzrost organiczny. Spółka jest dostawcą i integratorem autorskich produktów do zarządzania dokumentami, archiwami elektronicznymi i budżetem. Jego głównym klientem jest segment publiczny.

Madkom prognozuje, że w 2011 r. osiągnie przychody w wysokości 4,54 mln zł. W 2012 r. mają wzrosnąć one do 6,07 mln zł. Zysk netto ma wzrosnąć w 2012 r. do 0,30 mln zł wobec prognozowanych na 2011 r. 0,25 mln zł.

- Spółka, z którą rozmawiamy generuje mniej więcej jedną czwartą - jedną trzecią naszych przychodów, ale nie sprzedaje sprzętu, tylko rozwiązania software'owe - powiedział Szczechowiak. Dodał, że segment spółek IT specjalizujących się w analogicznych rozwiązaniach dla administracji publicznej jest bardzo rozdrobniony. Dlatego Madkom deklaruje, że w przyszłości będzie zainteresowany kolejnymi akwizycjami.

Sam Madkom był obiektem zainteresowania największej grupy IT w Europie Środkowej czyli Asseco Poland, które miało go połączyć ze swoją spółką zależną - Otago.

- Rzeczywiście rozmawialiśmy, jednak proponowany kształt transakcji oznaczałby, że straciłbym decydujący wpływ na rozwój spółki. Również proponowany sposób wyjścia mnie nie satysfakcjonował - powiedział Szczechowiak.

Notowania spółek na GPW

Indeksy GPW w Money.pl

Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl

madkom
ISB
Czytaj także
Polecane galerie