Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mex Polska planuje wejście na GPW w III kwartale 2011 roku

0
Podziel się

Mex Polska, spółka holdingowa działająca w branży gastronomiczno-rozrywkowej, planuje na początku III kwartału 2011 roku zadebiutować na warszawskiej giełdzi

Mex Polska planuje wejście na GPW w III kwartale 2011 roku
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)
bEiKXQHV

Mex Polska, spółka holdingowa działająca w branży gastronomiczno-rozrywkowej, planuje na początku III kwartału 2011 roku zadebiutować na warszawskiej giełdzie - poinformował na czwartkowej konferencji prezes spółki, Paweł Kowalewski.

_ Prospekt emisyjny czeka na zatwierdzenie przez KNF. Oczekujemy, że stanie się to do końca maja _ - powiedział prezes.

_ Pod koniec drugiego kwartału przeprowadzimy pierwszą ofertę publiczną akcji, której wartość wyniesie kilkanaście milionów złotych _ - dodał.

bEiKXQHX

Spółka chce przez emisję pozyskać środki na rozwój działalności.

_ Chcemy rozwijać się jeszcze bardziej dynamicznie niż dotychczas. Zakładamy równomierny rozwój wszystkich naszych produktów. Szukamy dobrych lokalizacji na restauracje i kluby muzyczne w dużych miastach. Będziemy lokować się tam, gdzie jest duża konkurencja. Myślimy o otwarciu nowych lokali między innymi w Poznaniu, Sopocie i na Śląsku _ - powiedział Kowalewski.

_ Sektor gastronomiczny rośnie. Popularność kuchni meksykańskiej również rośnie z roku na rok, zdajemy sobie też sprawę, że konkurencja uważnie nas obserwuje. Dlatego stawiamy na dynamiczny rozwój spółki. Teraz można nabyć dobre lokalizacje na niewielkie pieniądze. Niedługo takiej możliwości już nie będzie _ - dodał.

Odpowiadając na pytanie dotyczące możliwości wypłaty dywidendy, odpowiedział : _ Jestem orędownikiem rozwoju. Czas na spijanie śmietanki będzie później _.

bEiKXQId

W 2010 roku spółka osiągnęła przychody w wysokości 29,6 mln zł wobec 16,6 mln zł w 2009 roku, a jej zysk netto wyniósł 4,3 mln zł wobec 0,5 mln zł rok wcześniej.

Mex Polska jest właścicielem sieci 9 restauracji The Mexican, zlokalizowanych w największych polskich miastach i miejscowościach turystycznych, 4 klubów muzycznych w Warszawie, Wrocławiu i Łodzi oraz Pijalni piwa i wódki.

bEiKXQIe
bEiKXQIy
giełda
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)