Notowania

murapol
29.06.2012 16:21

Murapol przesunął ofertę publiczną z lipca na koniec sierpnia

Spółka deweloperska Murapol przesunęła ofertę publiczną z lipca na koniec sierpnia. Według nowego harmonogramu budowa księgi popytu potrwa od 21 do 29 sierpnia, a zapisy na akcje w transzy małych inwestorów od 21 do 28 sierpnia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Omers/Dreamstime)

Spółka deweloperska Murapol przesunęła ofertę publiczną z lipca na koniec sierpnia. Według nowego harmonogramu budowa księgi popytu potrwa od 21 do 29 sierpnia, a zapisy na akcje w transzy małych inwestorów od 21 do 28 sierpnia - podała firma w komunikacie.

Cena emisyjna zostanie podana 30 sierpnia. Przydział akcji zaplanowany jest na 6 września._ - Od dłuższego czasu rynki są rozchwiane emocjonalnie w związku z sytuacją makroekonomiczną, a zwłaszcza kłopotami niektórych krajów strefy euro, co znalazło oczywiście odzwierciedlenie w wycenie spółek notowanych na GPW _ - powiedział cytowany w komunikacie Arkadiusz Zachwieja, wiceprezes Murapolu.

_ Z psychologicznego punktu widzenia inwestorzy nie są gotowi podejmować decyzji o zaangażowaniu się w projekty IPO, zaś rynek nie jest gotowy na uplasowanie emisji bez względu na atrakcyjność inwestycyjną emitenta _ - dodał. Według niego konieczne jest oczyszczenie atmosfery wokół finansów państw takich jak Grecja czy Hiszpania, co powinno przełożyć się na rynki finansowe.

Murapol SA chce pozyskać z emisji akcji 48 mln zł, które zostaną przeznaczone na pozyskanie nowych i realizację już posiadanych projektów deweloperskich. Spółka chce zaoferować 12 mln akcji, w tym 8 mln akcji nowej emisji oraz 4 mln akcji należących do obecnych akcjonariuszy. Firma prowadzi działalność deweloperską na rynkach: warszawskim, krakowskim, poznańskim, wrocławskim, trójmiejskim oraz na terenie województwa śląskiego.

Murapol chce być docelowo obecny w kolejnych miastach powyżej 100 tys. mieszkańców, takich jak Rzeszów, Lublin, Toruń i Bydgoszcz oraz planuje dalszą ekspansję na terenie aglomeracji warszawskiej i na terenie miast, na których jest już obecny. W 2011 roku skonsolidowane przychody wyniosły 108,4 mln zł, a zysk netto 26,1 mln zł.

Tagi: murapol, giełda, wiadomości, gospodarka, ipo, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz