Notowania

giełda
04.11.2014 22:52

Skarbiec Holding idzie na GPW. Jaka cena akcji?

Są nowe informacje w sprawie oferty funduszu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Emily2k/Dreamstime)

Skarbiec Holding ustalił cenę akcji oferowanych w transzy inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych na 32,5 zł, a ostateczna liczba sprzedawanych akcji wynosi 1.364.335 sztuk - poinformowała spółka.

Według nieoficjalnych informacji przedział cenowy akcji Skarbiec Holding, sporządzony na potrzeby budowy księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych, był ustalony na 36,50 - 44 zł.

W komunikacie podano, że ostateczna liczba akcji oferowanych wyniesie 1.364.335, z czego w transzy inwestorów indywidualnych znajdzie się 136.433 akcji, a transzy inwestorów instytucjonalnych 1.227.902 akcje.

Budowa księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych trwała do 4 listopada. Zapisy dla instytucji ruszą 5 listopada, a zakończą się 7 listopada. Spółka chce zadebiutować na GPW do 21 listopada.

W ofercie publicznej właściciele Skarbiec Holding chcieli sprzedać do 3,16 mln akcji, stanowiących do 46,3 proc. kapitału spółki. Akcje w ofercie będzie sprzedawała zarejestrowana na Cyprze spółka Skarbiec Holding Limited, posiadająca obecnie 94,64 proc. akcji Skarbca. Cypryjska spółka należy z kolei do Polish Enerprise Fund V L.P., funduszu Enterprise Investors. Pozostałymi akcjonariuszami spółki są menedżerowie oraz kluczowi pracownicy.

Skarbiec Holding jest właścicielem Skarbiec TFI, założonego w 1997 roku towarzystwa funduszy inwestycyjnych. Zgodnie z danymi Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami wartość aktywów zarządzanych przez grupę na koniec sierpnia wyniosła 14,79 mld zł. Ta wartość aktywów pozwoliła grupie uplasować się na piątym miejscu wśród największych towarzystw w Polsce oraz na drugim miejscu (po Ipopema TFI) wśród niezależnych towarzystw funduszy inwestycyjnych.

Pomiędzy końcem 2011 roku a końcem 2013 roku aktywa pod zarządzeniem Skarbca wzrosły o 192,2 proc.

Po sześciu miesiącach tego roku Skarbiec wypracował 9,3 mln zł zysku netto, 11,5 mln zł zysku operacyjnego i 44,7 mln zł przychodów. Wynik netto pozostał prawie na tym samym poziomie co rok wcześniej, zysk operacyjny natomiast wzrósł o 2,7 proc., a przychody o 3,8 proc.

Zarząd Skarbca zamierza w najbliższych latach rekomendować walnemu zgromadzeniu przeznaczanie co najmniej 75 proc. zysku netto na wypłatę dywidendy, dążąc do wypłaty dywidendy w wysokości całego zysku netto.

Spółka podała w prospekcie, że od 2015 roku zmieni rok obrotowy z roku kalendarzowego na okres od początku lipca do końca czerwca. W związku z tym wypłata dywidendy za 2014 rok nastąpi prawdopodobnie w drugiej połowie 2015 roku.

Globalnymi koordynatorami w ofercie Skarbca są DM BZ WBK oraz BESI. Współprowadzącym księgę popytu jest DM mBanku.

Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, ipo, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz