Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wulkan planuje zadebiutować na NewConnect w czerwcu 2012

0
Podziel się:

Wulkan, producent odlewów z żeliwa, planuje zadebiutować na rynku NewConnect w czerwcu 2012 r. Z oferty prywatnej spółka chce pozyskać ok. 4 mln zł, które chce przeznaczyć na inwestycje w majątek trwały.

Wulkan planuje zadebiutować na NewConnect w czerwcu 2012
(Ulrich Latzenhofer/CC/Flickr)

Wulkan, producent odlewów z żeliwa, planuje zadebiutować na rynku NewConnect w czerwcu 2012 r. Z oferty prywatnej spółka chce pozyskać ok. 4 mln zł, które chce przeznaczyć na inwestycje w majątek trwały - podała spółka w komunikacie prasowym.

Środki pozyskane w ramach oferty prywatnej zostaną dokładnie przeznaczone na modernizację stacji przerobu mas formierskich wraz z linią automatycznego zalewania, zakup linii formierskiej oraz sterowanych numerycznie automatów szlifierskich.

W 2011 roku spółka wypracowała 33,8 mln zł przychodów ze sprzedaży, 2,9 mln zł zysku operacyjnego oraz 2 mln zł zysku netto.

Prognoza spółki na 2012 rok zakłada wypracowanie 43,4 mln zł przychodów ze sprzedaży, 4,1 mln zł zysku operacyjnego oraz 3,1 mln zł zysku netto.

Długoterminowa polityka spółki zakłada systematyczne wypłacanie dywidend. Pierwszą dywidendę Wulkan wypłacił w 1998 r. Od tego czasu do 2011 roku spółka przekazała akcjonariuszom z tego tytułu ponad 7 mln zł.

Wulkan zajmuje się produkcją odlewów z żeliwa szarego, poddawanych kompleksowemu procesowi obróbki wykańczającej. Główni odbiorcy asortymentu spółki należą do branży budowlanej, motoryzacyjnej i maszynowej.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)