Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zapisy na akcje P.R.E.S.C.O. potrwają od 4 do 12 lipca

0
Podziel się:

Zapisy na 5,6 mln akcji serii B P.R.E.S.C.O. w transzy inwestorów indywidualnych potrwają od 4 do 7 lipca, a w transzy instytucji od 11 do 12 lipca.

Zapisy na akcje P.R.E.S.C.O. potrwają od 4 do 12 lipca
(Dmitriy Shironosov/Dreamstime.com)

Zapisy na 5,6 mln akcji serii B P.R.E.S.C.O. w transzy inwestorów indywidualnych potrwają od 4 do 7 lipca, a w transzy instytucji od 11 do 12 lipca - poinformowała spółka w swoim prospekcie emisyjnym.

Spółka zakłada, że około 20 proc. akcji będzie przydzielonych w ramach transzy inwestorów indywidualnych. Ostateczna liczba akcji oferowanych w danej transzy zostanie określona na podstawie rekomendacji oferującego przed rozpoczęciem zapisów w transzy inwestorów instytucjonalnych.

P.R.E.S.C.O. przewiduje, iż udział nowych akcjonariuszy w łącznej liczbie akcji spółki po ofercie będzie kształtował się na poziomie 25,92 procent. Spółka planuje rozpoczęcie notowań praw do akcji serii B na giełdzie w drugiej połowie lipca.

Oferującym akcje jest Ipopema Securities. P.R.E.S.C.O. szacuje wpływy z emisji akcji na 70 mln zł. Celem oferty jest pozyskanie kapitału na zakupy pakietów wierzytelności, a także umocnienie wizerunku oraz zbudowanie stabilnego i zarazem rozproszonego akcjonariatu.

Środki pozyskane z emisji akcji P.R.E.S.C.O. przeznaczy w większości na sfinansowanie transakcji nabywania nowych pakietów wierzytelności z segmentów rynku, w których jest aktywnym uczestnikiem (telekomunikacyjnego, ubezpieczeń, dostawców mediów, telewizji kablowej i cyfrowej) oraz częściowo na nabywanie pakietów wierzytelności bankowych.

Planuje wykorzystanie części środków pozyskanych z oferty na wejście w segment rynku wierzytelności bankowych. 26 listopada 2010 roku spółka uzyskała zezwolenie KNF na zarządzanie sekurytyzowanymi wierzytelnościami funduszu sekurytyzacyjnego, a 22 kwietnia 2011 roku KNF udzieliła zezwolenia na utworzenie P.R.E.S.C.O. Investment I Niestandaryzowanego Sekurytyzacyjnego Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego, co umożliwi aktywne uczestnictwo w przetargach na zakup portfeli wierzytelności bankowych.

Grupa planuje dokonywać zakupów portfeli wierzytelności składających się z kredytów gotówkowych, kart kredytowych i innych należności bankowych o niewielkiej wartości pojedynczej wierzytelności.

Obecnie spółka posiada w swoim portfelu 11 pakietów wierzytelności bankowych (7.996 spraw) zakupionych pierwotnie od 5 banków w latach 2004-2009 o łącznej wartości ponad 29,5 mln zł. W 2010 roku P.R.E.S.C.O. miał 15,1 mln zł zysku netto, 15,9 mln zł zysku operacyjnego oraz 45,2 mln zł przychodów.

Zamiarem zarządu jest przeznaczanie na wypłatę dywidendy minimum 15 proc. wypracowanego w danym roku obrotowym zysku począwszy od podziału zysku za 2011 rok.

P.R.E.S.C.O. rozpoczęło działalność w 1998 roku. Pierwszy portfel wierzytelności spółka kupiła w 2000 roku, sprzedającym był Polkomtel. Obecnie zatrudnia 123 osoby. Siedziba firmy znajduje się w Warszawie, swoim działaniem spółka obejmuje teren całego kraju.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)