Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zapisy na akcje ZE PAK. Cena maksymalna ustalona na 33 złote

0
Podziel się:

Zapisy na akcje ZE PAK dla inwestorów indywidualnych 11-19 października, dla instytucji 23 - 25 października.

Zapisy na akcje ZE PAK. Cena maksymalna ustalona na 33 złote
(ELEKTROWNIA KONIN PATNOW)

*Zapisy na akcje w ofercie publicznej ZE PAK dla inwestorów indywidualnych ruszą jutro i potrwają do 19 października. Instytucje będą mogły się zapisać od 23 do 25 października - podała spółka w prospekcie emisyjnym. Firma planuje debiut na giełdzie jeszcze pod koniec tego miesiąca. *

Cena maksymalna akcji Zespołu Elektrowni PAK w ofercie publicznej została ustalona na 33 zł - poinformowała spółka w aneksie do prospektu.

Dziś rozpocznie się budowa księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych, która potrwa do 22 października. 11 października rozpocznie się przyjmowanie zapisów od inwestorów indywidualnych, które zakończą się 19 października.

Zapisy dla inwestorów instytucjonalnych potrwają od 23 do 25 października. Na około 30 października zaplanowano debiut spółki na GPW. Globalnymi koordynatorami oferty i prowadzącymi książkę popytu są Credit Suisse, ING, JP Morgan i UniCredit. Espirito Santo Investment Bank, Ipopema i Trigon będą prowadzić księgę popytu, natomiast DM PKO BP występuje jako agent emisji i prowadzący księgę popytu.

Zespół Elektrowni PAK miał w pierwszym półroczu 2012 roku 214,4 mln zł zysku netto i 1,275 mld zł przychodów - poinformowała spółka w prospekcie. Przed rokiem zysk netto ZE PAK wynosił 249 mln zł, a przychody 1,395 mld zł

ZE PAK poinformował, że spadek zysku netto w pierwszym półroczu o 13,8 proc. rok do roku wynikał przede wszystkim z niższych przychodów ze sprzedaży wytwarzanej energii elektrycznej, które zmniejszyły się o 9,5 proc. oraz niższych przychodów ze sprzedaży energii elektrycznej z obrotu, które spadły o 20,3 proc., co zostało częściowo skompensowane niższym kosztem własnym sprzedaży, który zmniejszył się o 4,9 proc, niższymi kosztami finansowymi, które zmniejszyły się o 58,0 proc., do 16,2 mln zł, niższymi kosztami sprzedaży, które zmniejszyły się o 79,8 proc., do 2,1 mln zł oraz wyższymi przychodami z zamiany EUA na CER i ERU, które wzrosły o 69,3 proc., do 14,8 mln zł.

ZE PAK jest piątym pod względem wielkości producentem energii elektrycznej w Polsce. Zainstalowane moce wytwórcze to 2,462 MWe/452 MWt i około 2 PJ ciepła.

ZE PAK to zintegrowana pionowo grupa energetyczna, produkującą energię elektryczną z węgla brunatnego. Od lipca 2012 roku do grupy należy także 85 proc. akcji wieloodkrywkowych kopalni węgla brunatnego Adamów i Konin, które zostały nabyte od Skarbu Państwa. Wydobycie w 2011 roku wyniosło 13,8 mln ton.

W 2011 roku zysk netto ZE PAK wyniósł 317 mln zł, zysk operacyjny 469 mln zł, EBITDA 769 mln zł, a przychody 2,689 mld zł. Marża EBITDA była w ubiegłym roku na poziomie 29 proc.

Do końca 2016 roku zarząd ZE PAK będzie rekomendować wypłatę na dywidendę do 30 proc. jednostkowego zysku . W dłuższej perspektywie polityka dywidendowa ZE PAK zakłada przeznaczanie do 50 proc. skonsolidowanego zysku netto na dywidendę. - podała spółka w prospekcie.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)