Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

JSW z dużym spadkiem wydobycia węgla. W rok zmniejszyło się o prawie milion ton

Wstrzymanie prac pod ziemią w kopalniach JSW w związku z koronawirusem przełożyło się na znaczący spadek wydobycia węgla w drugim kwartale. W porównaniu z pierwszym zmniejszyło się o 36 proc., a rok do roku o 26 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East)
JSW przez epidemię musiała zamknąć kopalnie na kilka tygodni.

Od kwietnia do czerwca Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) wyprodukowała 2,6 mln ton węgla - informuje spółka. To znacząco mniej niż w pierwszym kwartale tego roku i dużo mniej niż rok wcześniej.

W analogiczny okresie poprzedniego roku wydobycie w JSW było na poziomie 3,53 mln ton, a w pierwszych trzech miesiącach tego roku przekroczyło nawet 4 mln ton.

Oczywiście winnym wszystkiemu jest koronawirus. Liczba zakażeń w kopalniach był tak duża, że zdecydowano o wstrzymaniu wydobycia węgla w kopalniach Knurów-Szczygłowice i Budryk od 9 do 28 czerwca. Gdy ogłaszano tę decyzję w całej spółce wykryto COVID-19 u prawie 3 tys. pracowników.

Wakacje 2020. Jak nie dać się naciągnąć na nieuczciwy nocleg

Wszystko jednak powinno powoli wracać do normy. 9 lipca zarząd podjął uchwałę o odwołaniu stanu siły wyższej.

Póki co nie wiadomo jak ograniczenie wydobycia przełożyło się na wyniki finansowe JSW. Więcej będzie wiadomo przy okazji publikacji raportu półrocznego. Jego treść poznamy jednak dopiero 20 sierpnia.

Po pierwszym kwartale spółka odnotowała prawie 209 mln zł straty netto. Koszty działalności przekroczyły przychody ze sprzedaży, które spadły do 1mld 966 mln zł wobec 2 mld 488 mln zł odnotowanych rok wcześniej.

Jedno to wydobycie węgla. Czym innym jest sprzedaż. W drugim kwartale była wyższa od produkcji - sięgnęła prawie 3 mln ton. Spadek w porównaniu do poprzednich kwartałów jest w tym przypadku znacznie mniejszy.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: górnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo, jsw, wydobycie węgla, produkcja, koronawirus
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-07-2020

ISLAJAK WIDAĆ DAŁO SIĘ PRZEŻYĆ BEZ WĘGLA !! KONKLUZJA JEST TAKA ŻE WĘGIEL JEST ZBĘDNY I POWINNI ZACZĄĆ LIKWIDOWAĆ GÓRNICTWO(NIE OD RAZU ALE … Czytaj całość

14-07-2020

pitPrzecież i tak nie mają komu go sprzedać, co za róznica.

14-07-2020

Tęczowy PstrągGórnicy nie martwcie się! Towarzysze z PiS sprowadzą za to więcej węgla z Rosji. Ciekawe czy zaimportuje go saneczkarz a może jakiś łyżwiarz dla … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (6)