Notowania

Kilkaset procent na debiucie ECC Games. Za dużo chętnych do kupna

Debiut giełdowy jak marzenie. Akcje ECC Games nie mogą ustalić ceny pierwszego notowania, bo tak dużo jest chętnych do kupna. Zlecenia podbijają cenę już o 328 proc., a może być nawet 591 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ECC Games)
Piotr Wątrucki, prezes ECC Games

Trzeci debiut na giełdzie NewConnect w tym roku i zanosi się na największy sukces. Z firmy, która jeszcze wczoraj wyceniana była na 14 mln zł, nagle zrobiło się 60 mln zł. Akcje wchodziły do notowań z ceną odniesienia 0,70 zł, a w połowie sesji na realizację czeka duże zlecenie (155 tys. akcji) na kupno po 3 zł.

To wszystko pod warunkiem, że cena w końcu się ustali. Z racji zbyt wysokiego przekroczenia ceny wyjściowej, notowania weszły na "widełki", tj. giełda dała inwestorom czas na ochłonięcie i zastanowienie.

ECC Games może pochwalić się globalnym sukcesem. Odpowiada za mobilną wersję Car Mechanic Simulator 18 (wydawanego przez PlayWay). Grę na całym świecie pobrało ponad 12 mln osób, a firma zarabia na mikropłatnościach.

- Car Mechanic Simulator był głównym źródłem przychodów naszej spółki w 2018 r. Już pracujemy nad jego kontynuacją - mówi w rozmowie z money.pl Piotr Wątrucki, prezes ECC Games.

Czas na płatne gry

Mikropłatności spółka chce zamienić na te w wersji makro i wypuści wkrótce grę, za która trzeba będzie wyłożyć pieniądze. Kończy prace nad grą Drift19, czyli „pierwszego i jedynego, prawdziwego symulatora kierowcy driftowego”. Produkcja pochłonie do 4 mln zł.

- Drift19 na pewno wyjdzie w 2019 roku, konkretna data jest ustalana z partnerami. Gra jest w finalnym etapie i jest w pełni grywalna. Trwa jej „polerowanie”, by lepiej działała na słabszym sprzęcie. Konkretną datę podamy w najbliższym czasie, po ustaleniach z wydawcami - mówi w rozmowie z money.pl Piotr Wątrucki.

W ciągu trzech kwartałów 2018 roku spółka zarobiła na czysto 306 tys. zł, w porównaniu z 128 tys. zł rok wcześniej. To daje około 2 gr na akcję rocznie, czyli przy cenie 3 zł firma musiałaby pracować 147 lat z takimi wynikami (cena do zysku 147), żeby spłacić inwestora. Ale gracze liczą na sukces Drift19, a to może zyski zwielokrotnić. Spółka szacuje, że 100 tys. egzemplarzy jest osiągalne, a w takiej sytuacji przychody dojdą do 9 mln zł, przy 4 mln zł budżetu.

Przychody spółki wzrosły w trzech kwartałach 2018 do 1,7 mln zł z 0,6 mln zł rok wcześniej. Do wyrównania zostaje jeszcze czas strata 1,7 mln zł z poprzednich lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: debiut giełdowy, giełda, newconnect, ecc games, gry komputerowe
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-02-2019

obywatelka RPkiedy Tusk beknie za sprzedaż akcji KGHM po 103 zł, jak niedługo potem, akcje były po 180 zł?

Rozwiń komentarze (1)