Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Jacek Frączyk
Jacek Frączyk
|
aktualizacja

Kilkaset procent na debiucie ECC Games. Za dużo chętnych do kupna

1
Podziel się:

Debiut giełdowy jak marzenie. Akcje ECC Games nie mogą ustalić ceny pierwszego notowania, bo tak dużo jest chętnych do kupna. Zlecenia podbijają cenę już o 328 proc., a może być nawet 591 proc.

Piotr Wątrucki, prezes ECC Games
Piotr Wątrucki, prezes ECC Games (ECC Games)

Trzeci debiut na giełdzie NewConnect w tym roku i zanosi się na największy sukces. Z firmy, która jeszcze wczoraj wyceniana była na 14 mln zł, nagle zrobiło się 60 mln zł. Akcje wchodziły do notowań z ceną odniesienia 0,70 zł, a w połowie sesji na realizację czeka duże zlecenie (155 tys. akcji) na kupno po 3 zł.

To wszystko pod warunkiem, że cena w końcu się ustali. Z racji zbyt wysokiego przekroczenia ceny wyjściowej, notowania weszły na "widełki", tj. giełda dała inwestorom czas na ochłonięcie i zastanowienie.

ECC Games może pochwalić się globalnym sukcesem. Odpowiada za mobilną wersję Car Mechanic Simulator 18 (wydawanego przez PlayWay). Grę na całym świecie pobrało ponad 12 mln osób, a firma zarabia na mikropłatnościach.

- Car Mechanic Simulator był głównym źródłem przychodów naszej spółki w 2018 r. Już pracujemy nad jego kontynuacją - mówi w rozmowie z money.pl Piotr Wątrucki, prezes ECC Games.

Czas na płatne gry

Mikropłatności spółka chce zamienić na te w wersji makro i wypuści wkrótce grę, za która trzeba będzie wyłożyć pieniądze. Kończy prace nad grą Drift19, czyli „pierwszego i jedynego, prawdziwego symulatora kierowcy driftowego”. Produkcja pochłonie do 4 mln zł.

- Drift19 na pewno wyjdzie w 2019 roku, konkretna data jest ustalana z partnerami. Gra jest w finalnym etapie i jest w pełni grywalna. Trwa jej „polerowanie”, by lepiej działała na słabszym sprzęcie. Konkretną datę podamy w najbliższym czasie, po ustaleniach z wydawcami - mówi w rozmowie z money.pl Piotr Wątrucki.

W ciągu trzech kwartałów 2018 roku spółka zarobiła na czysto 306 tys. zł, w porównaniu z 128 tys. zł rok wcześniej. To daje około 2 gr na akcję rocznie, czyli przy cenie 3 zł firma musiałaby pracować 147 lat z takimi wynikami (cena do zysku 147), żeby spłacić inwestora. Ale gracze liczą na sukces Drift19, a to może zyski zwielokrotnić. Spółka szacuje, że 100 tys. egzemplarzy jest osiągalne, a w takiej sytuacji przychody dojdą do 9 mln zł, przy 4 mln zł budżetu.

Przychody spółki wzrosły w trzech kwartałach 2018 do 1,7 mln zł z 0,6 mln zł rok wcześniej. Do wyrównania zostaje jeszcze czas strata 1,7 mln zł z poprzednich lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

giełda
newconnect
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
obywatelka RP
5 lata temu
kiedy Tusk beknie za sprzedaż akcji KGHM po 103 zł, jak niedługo potem, akcje były po 180 zł?