Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lego
09.09.2019 15:05

Klocki Lego sprzedają się lepiej, ale firma zarabia mniej. Dużo inwestuje

Ponad 8,5 mld zł - za tyle pieniędzy na całym świecie sprzedały się klocki Lego w pierwszym półroczu. Prym wiodą m.in. zabawki z serii Avengers i Star Wars. Duńska firma poprawia wyniki, ale wcale nie daje to coraz większych zysków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Klocki Lego ciągle dobrze sprzedają się na świecie. (Fot: Marek MICHALAK)

Duński gigant pochwalił się, że sprzedaż klocków Lego na dojrzałych rynkach, takich jak USA lub Europa Zachodnia, rośnie w tempie jednocyfrowym. Jeszcze lepiej jest w Chinach, które stają się strategicznym rynkiem z dwucyfrowym wzrostem sprzedaży.

Najlepiej sprzedającymi się zestawami w pierwszej połowie roku były z jednej strony popularne serie autorskie, ale też produkty licencyjne. Mowa o kolekcjach City, Creator, Friends, Ninjago, Technic oraz inspirowana serią filmów kolekcja Star Wars. Jak wskazuje producent, znakomicie sprzedawały się też zestawy z linii Lego Marvel Avengers.

Sprzedaż detaliczna Lego w porównaniu z pierwszym półroczem 2018 wzrosła o 5 proc. Przełożyło się to na 14,8 mld duńskich koron przychodu. Daje to ponad 8,5 mld zł. Co ciekawe, firma wcale więcej nie zarabia. Zysk netto w rok spadł o 12 proc. i wyniósł 2,7 mld koron (około 1,5 mld zł).

Prezes Cobi: Od pluszowej sarenki do fabryki klocków

Firma tłumaczy mniejsze zyski dużymi inwestycjami poczynionymi w ostatnim czasie. Mają one procentować w przyszłości wzrostem biznesu.

- Jesteśmy zadowoleni z naszych wyników, biorąc pod uwagę przekształcenia, jakim ulega segment zabawek na świecie - komentuje Niels B. Christiansen, prezes Lego.

- Jednocześnie podejmujemy znaczące inwestycje, aby budować silne fundamenty, które pozwolą nam rozwijać się długofalowo i inspirować kolejne pokolenia. Do tego zalicza się wejście na nowe rynki, ekspansja w Chinach, tworzenie innowacyjnych doświadczeń w punktach sprzedaży oraz projektowanie nowych produktów pozwalających na i coraz bardziej ekscytujące doświadczenia podczas zabawy - podkreśla.

Lego zamierza kontynuować inwestycje w Chinach tak, by do końca 2019 roku mieć w tym kraju ponad 140 sklepów w 35 miastach. Z kolei na początku 2020 roku planowane jest otwarcie biura w Mumbaju, aby wzmocnić obecność w Indiach.

- Dostrzegamy możliwość dotarcia do większej liczby indyjskich dzieci i rodzin, które doceniają korzyści z uczenia się przez zabawę. Rozwój klasy średniej, istotna rola edukacji oraz rosnąca gospodarka sprawiają, że Indie są logicznym, kolejnym krokiem w naszych staraniach, aby dotrzeć do jeszcze większej liczby dzieci na świecie - wyjaśnia Christiansen.

Polska tak jak i cały rynek europejski nie jest aż tak perspektywiczny. Nie znamy jednak precyzyjnych wyników sprzedaży popularnych klocków w naszym kraju. W raporcie półrocznym firma ograniczyła się tylko do opisania konkretnych regionów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: lego, klocki, wyniki, wiadomości, wiadomości, wiadomości, giełda
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-09-2019

Sebadobre w chinach, gdzie produkują najwięcej podróbek za 1/3 ceny org

09-09-2019

TadiJa i moi synowie uwielbiamy klocki LEGO. Od dawna kupujemy i składamy mamy bardzo dużo zestawów. Można by powiedzieć że na pokaźną sumę bo w tej … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)