Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

KNF nakłada karę na prezesa Wilbo SA. 300 tys. zł

5
Podziel się

Komisja Nadzoru Finansowego zdecydowała o nałożeniu na prezesa spółki Wilbo Grzegorza Białoruskiego 300 tys. zł kary - poinformowała KNF w komunikacie po wtorkowym posiedzeniu.

KNF nakłada karę na prezesa Wilbo SA. 300 tys. zł
(PAP, Piotr Nowak)
bEpDskYB

Działalność Wilbo obejmuje produkcję i sprzedaż konserw rybnych, owoców morza i ryb mrożonych. Spółka była notowana na warszawskiej giełdzie od 1998 roku. Akcje zostały wkluczone z obrotu giełdowego z dniem 29 listopada 2019 r.

KNF zdecydowała o nałożeniu na prezesa kary pieniężnej w wysokości 300 tysięcy złotych, po stwierdzeniu naruszenia przez spółkę obowiązków informacyjnych dotyczących publikowania raportów okresowych w czasie, gdy pełnił on funkcję prezesa zarządu spółki.

bEpDskYD

Komisja podkreśliła, że niewykonywanie przez emitentów obowiązków informacyjnych związanych z publikacją raportów okresowych godzi w dobro szczególnie chronione, jakim jest interes uczestników oraz bezpieczeństwo i przejrzystość rynku kapitałowego.

Zobacz też: Podatki 2020. Jeszcze nigdy nie było tak drogo

"Raporty okresowe służą ocenie sytuacji biznesowej i ekonomicznej spółki oraz pozwalają porównać jej kondycję z sytuacją innych spółek, aby świadomie podjąć decyzję co do zaangażowania środków w papiery wartościowe spółki. Inwestorzy powinni mieć zapewniony powszechny i równy dostęp do informacji dotyczących spółki i wyemitowanych przez nią papierów wartościowych. Informacja na rynku kapitałowym powinna być dostępna również dla ogółu osób nieposiadających tych instrumentów, gdyż może stanowić podstawę do podjęcia przez te osoby decyzji inwestycyjnej" - czytamy w komunikacie KNF.

bEpDskYJ

"Członkowie zarządów emitentów powinni być świadomi rangi odpowiedzialności, jaka na nich ciąży w związku z pełnieniem funkcji oraz nieuchronności sankcji administracyjnych w przypadku niewywiązania się z obowiązków" - dodano.

Maksymalny wymiar administracyjnej kary pieniężnej, jaki mógł zostać nałożony na Grzegorza Białoruskiego to milion złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEpDskZe
KOMENTARZE
(5)
klawisz
rok temu
Białoruski wyprowadził mnóstwo majatku na szkodę mniejszościowych akcjonariuszy Wilbo i od kilku lat powinien mieć swój pokój na Białołęce
Dom
rok temu
A co z pissowskimi pseudo spółkami a co z tvp gdzie każde wiadomości to stek kłamstw banda degeneratow a normalnych ludzi
A to złodziej...
rok temu
Afera GetBack. Kulisy śledztwa w "Czarno na białym" - TVN24 https://tvn24.pl/polska/afera-getback-kulisy-sledztwa-w-czarno-na-bialym-3917519. Bo Polacy są systematycznie okradani a INSTYTUCJE które mają ich chronić pomagają złodzieją przykład ; KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO , GIEŁDA PAPIEÓW WARTOSCIOWYCH RZECZNIK FINANSOWY Itp.patologie Patologiczna rodzina prezesa GetBeku K Konkolewskich chodzi wolno fałszujacy dokumenty audytor Deloitte także chodzi wolno czyli Polska to raj dla złodziei za przyzwoleniem rządzących szok i przykrość i wielka bezsilność a jeszcze blokuje powstanie komisji śledczej i z tego Polacy musza wyciągnąć wnioski bo w GetBecku i spółkach zależnych Hussar Grupka Basel Olten Pharm Polacy stracili ponad 3.5 miliarda -( wielka patologia INSTYTUCJE do ochrony Polskiego rynku kapitałowego cisza i wielkie milczenie czyli złodziej broni złodzieja -(
bEpDskZf
dlaczego?
rok temu
a dlaczego nie ostrzegli nas przed GetBackiem?
Prezes,
rok temu
powinien zostać skazany na odsiadkę za cykliczne oszukiwanie akcjonariuszy i opowiadanie bajek o przesuwaniu terminu publikacji raportów, nie wspominając o tym gdzie wyparowały ze spółki środki ze sprzedaży majątku oraz z pożyczki udzielonej grupie bałtyckiej. Ale kogo to obchodzi KNF? wszak żółw jest tysiąckrotnie szybszy niż oni.