Notowania

KNF nakłada karę na prezesa Wilbo SA. 300 tys. zł

Komisja Nadzoru Finansowego zdecydowała o nałożeniu na prezesa spółki Wilbo Grzegorza Białoruskiego 300 tys. zł kary - poinformowała KNF w komunikacie po wtorkowym posiedzeniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
(Fot: Piotr Nowak)

Działalność Wilbo obejmuje produkcję i sprzedaż konserw rybnych, owoców morza i ryb mrożonych. Spółka była notowana na warszawskiej giełdzie od 1998 roku. Akcje zostały wkluczone z obrotu giełdowego z dniem 29 listopada 2019 r.

KNF zdecydowała o nałożeniu na prezesa kary pieniężnej w wysokości 300 tysięcy złotych, po stwierdzeniu naruszenia przez spółkę obowiązków informacyjnych dotyczących publikowania raportów okresowych w czasie, gdy pełnił on funkcję prezesa zarządu spółki.

Thomas Lehmann od lat stoi na czele Libetu.
Libet z zyskiem pierwszy raz od 2014 roku. Mniejszy może więcej

Komisja podkreśliła, że niewykonywanie przez emitentów obowiązków informacyjnych związanych z publikacją raportów okresowych godzi w dobro szczególnie chronione, jakim jest interes uczestników oraz bezpieczeństwo i przejrzystość rynku kapitałowego.

Zobacz też: Podatki 2020. Jeszcze nigdy nie było tak drogo

"Raporty okresowe służą ocenie sytuacji biznesowej i ekonomicznej spółki oraz pozwalają porównać jej kondycję z sytuacją innych spółek, aby świadomie podjąć decyzję co do zaangażowania środków w papiery wartościowe spółki. Inwestorzy powinni mieć zapewniony powszechny i równy dostęp do informacji dotyczących spółki i wyemitowanych przez nią papierów wartościowych. Informacja na rynku kapitałowym powinna być dostępna również dla ogółu osób nieposiadających tych instrumentów, gdyż może stanowić podstawę do podjęcia przez te osoby decyzji inwestycyjnej" - czytamy w komunikacie KNF.

Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel ma trudny tydzień. Wszystko wskazuje, że o kompromis ws. budżetu UE będzie bardzo trudno
Propozycja unijnego budżetu nie przejdzie. Coraz bardziej napięta atmosfera przed szczytem

"Członkowie zarządów emitentów powinni być świadomi rangi odpowiedzialności, jaka na nich ciąży w związku z pełnieniem funkcji oraz nieuchronności sankcji administracyjnych w przypadku niewywiązania się z obowiązków" - dodano.

Maksymalny wymiar administracyjnej kary pieniężnej, jaki mógł zostać nałożony na Grzegorza Białoruskiego to milion złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-02-2020

Prezes,powinien zostać skazany na odsiadkę za cykliczne oszukiwanie akcjonariuszy i opowiadanie bajek o przesuwaniu terminu publikacji raportów, nie … Czytaj całość

18-02-2020

dlaczego?a dlaczego nie ostrzegli nas przed GetBackiem?

19-02-2020

A to złodziejstwo ? INF NIE WIAfera GetBack. Kulisy śledztwa w "Czarno na białym" - TVN24 https://tvn24.pl/polska/afera-getback-kulisy-sledztwa-w-czarno-na-bialym-3917519. … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (5)