Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Kolejny dzień mocnych zwyżek CCC. Gorzej radzi sobie LPP

6
Podziel się:

Gwiazdą czwartkowej sesji na warszawskim parkiecie jest CCC. Notowania producenta obuwia rosną o 12 proc. i jest to drugi dzień mocnych zwyżek. CCC z emisji akcji pozyskało 507 mln zł. Gorzej radzi sobie w czwartek LPP, którego kurs spada o 4 proc.

W czwartek kurs CCC mocno rośnie drugi dzień z rzędu.
W czwartek kurs CCC mocno rośnie drugi dzień z rzędu.

W środę notowania obu spółek wystrzeliły po tym, jak premier Mateusz Morawiecki zapowiedział otwarcie galerii handlowych od 4 maja. Sprzedaż największych sieci odzieżowych koncentruje się właśnie w galeriach, inwestorzy mieli więc powody do optymizmu.

Kurs CCC wzrósł w środę aż o 20 proc., a notowania LPP poszły w górę o 12 proc. Również 12 proc. zyskał indeks WIG-odzież grupujący wszystkie spółki z sektora odzieżowego notowane na warszawskiej giełdzie. Największy wpływ na notowania indeksu mają giganci w branży, czyli właśnie CCC i LPP.

W czwartek CCC rośnie o 12 proc., a cena za akcję wynosi nieco ponad 52 zł. Choć widać wyraźne odbicie, daleko jeszcze do tegorocznych maksimów, kiedy cena za akcję wynosiła ponad sto złotych. Od początku roku kurs producenta obuwia poszedł w dół o 50 proc.

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Optymizm inwestorów, który pojawił się po wczorajszej zapowiedzi otwarcia galerii, utrzymuje się drugi dzień. W czwartek przed sesją CCC podało, że uplasowało wszystkie oferowane, czyli 13,7 mln akcji nowej emisji. Cena emisyjna akcji została ustalona na 37 zł, co oznacza, że spółka pozyskała 506,9 mln zł. Cena emisyjna akcji nowych emisji - zgodnie z wcześniejszymi komunikatami - nie mogła być niższa niż 30 zł. Nowe środki zostaną przeznaczone na wzmocnienie kapitału obrotowego spółki, w tym zakupu produktów na sezon jesień-zima 2020.

- Przeprowadzona z sukcesem emisja akcji jest sygnałem, że inwestorzy, podobnie jak ja, wierzą w przyszłość CCC – powiedział Dariusz Miłek, założyciel CCC. Połowę akcji obejmie należąca do Miłka spółka Ultro.

W czwartek zyskują też notowania mniejszych spółek z sektora odzieżowego. W górę idzie m. in. kurs Monnari (12 proc.), Wojas (6 proc.), Wittchen (4 proc.).

Nieco gorzej radzi sobie natomiast druga duża spółka z branży odzieżowej – LPP. Jej notowania spadają o prawie 4 proc. Spadający kurs LPP ciąży indeksowi WIG-odzież, który idzie w dół o ponad 1 proc.

W czwartek LPP poinformowało, że odstąpiło od umów najmu w części galerii. Odstąpienie dotyczy sklepów zajmujących około 30 proc. powierzchni handlowej wykorzystywanej przez firmę. Jeżeli właściciel takich marek jak Reserved, House czy Cropp nie dojdzie do porozumienia w kwestii wysokości czynszu, część sklepów nie zostanie otwarta. 4 maja.

LPP poinformowało także, że strata operacyjna w marcu wyniosła 120 mln zł, a szacowana strata w kwietniu to 110 mln zł. Wartość niesprzedanego towaru w tych dwóch miesiącach to 400 mln zł, w całym roku może to być miliard złotych.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

wiadomości
wiadomości
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
nik
2 lata temu
co to znaczy mieć wiedze ? przecież ktos z rządu na pewno na tym zrobił
rysiek
2 lata temu
wreszcie galerie otworzą w poniedziałek. czas na nowe buty w ccc.
aaa
2 lata temu
Niech se te półbuciki za 200-300zł wsadzą w .
Tak to wygląd...
2 lata temu
To nie znaczy nic więcej jak tylko fakt iż za dużo pieniędzy jest na rynku światowym. Pieniądze są źle dystrybuowane, jedni mają za dużo kosztem tych, którzy cierpią głód.
PIotr
2 lata temu
CCC to bankrut 6 mld 212 milionow zoobowiazan a akcje poszly w gore Bo pan milek sam je kupil Jak Upadnie CCC to odzyje tysice malych sklepow z obuwiem . Takze mam nadzieje ze CCC jak najszybciej zbankrutuje