Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|
aktualizacja

Rząd otwiera centra handlowe. Akcje odzieżowych spółek wystrzeliły

99
Podziel się:

Słowa premiera Mateusza Morawieckiego o otwarciu galerii handlowych wywołały euforię wśród inwestorów. Akcje odzieżowych spółek w ciągu chwili poszły w górę. Najmocniejsze spółki zyskały na wartości co najmniej kilkanaście procent.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział otwarcie galerii handlowych.
Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział otwarcie galerii handlowych. (Flickr)
bESJIaOJ

- Przejęliśmy pewną kontrolę nad koronawirusem - mówi premier. I zapowiada otwarcie galerii handlowych od 4 maja. Polska gospodarka wchodzi w drugi etap rozmrażania.

Na tę decyzję od tygodni czekały przede wszystkim największe sieci odzieżowe, których sprzedaż głównie koncentrowała się w wielkich galeriach handlowych rozsianych po całym kraju. Zapowiedź rządu z ogromnym zadowoleniem przyjęli inwestorzy giełdowi, którzy błyskawicznie po słowach premiera rzucili się do kupowania przecenionych ostatnio mocno akcji takich firm jak CCC czy LPP.

Zobacz także: Tarcza antykryzysowa 3.0. "Przedsiębiorców pokonuje biurokracja"
bESJIaOL

Indeks WIG-Odzież, grupujący branżowe spółki, w południe był zdecydowanym liderem wzrostów na warszawskiej giełdzie. Jego kurs był prawie 10 proc. wyższy niż na zamknięciu wtorkowej sesji. Dla porównania, drugi najmocniejszy sektor, reprezentowany przez indeks WIG-Info, rośnie około 4 proc.

Wystrzał notowań odzieżowych spółek był widoczny już w czasie konferencji premiera Mateusza Morawieckiego, która wystartowała po godzinie 10:00

bESJIaOR

Oczywiście 10 proc. to tylko pewnego rodzaju średnia dla branży. Na akcjach niektórych spółek wzrost notowań jest zdecydowanie większy.

Największą furorę robią akcje Monnari, które zyskują na wartości blisko 25 proc. Jeszcze we wtorek jedną akcję na giełdzie można było kupić za około 1,70 zł. W tej chwili są po około 2,15 zł.

Mniej więcej o połowę mniejsza jest zwyżka na CCC. Wartość jednej akcji największego polskiego producenta obuwia wzrosła w krótkim czasie z 39 zł do 44 zł w południe. A w szczytowym momencie po konferencji premiera kurs sięgał nawet 47 zł.

bESJIaOS

Podobnie procentowo rośnie wartość akcji spółki Wittchen. Tuż za nią z wynikiem na poziomie +10 proc. jest VRG (dawna Vistula), Intersport i Esotiq & Henderson.

Mniej euforycznie na zapowiedź otwarcia galerii handlowych zareagowali inwestorzy zainteresowani LPP. Notowania właściciela sieci Reserved, Cropp i House rosną około 8 proc. Choć wypada gorzej od wielu konkurentów, takiego wyniku większość spółek z GPW może tylko pozazdrościć.

bESJIaOT

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bESJIaPm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(99)
Jolka
2 lata temu
Brawo rzad, widac ze znaja sie na rzeczy.
Kuba
2 lata temu
W takim tempie gospodarka szybko wyjdzie na prostą, brawo dla rządu.
Barney
2 lata temu
Dlatego rząd podjął dobrą decyzje otwierając stopniowo wszystko, tylko w ten sposób gospodarka może odżyć.
bESJIaPn
Karol
2 lata temu
Brawo dla rządu, jak widać odmrożenie gospodarki działa.
Ula
2 lata temu
Kto pojdzie w kagancu do galerii pytam??? Czy jest ktos az tak glupi w tym kraju? E chinach nikt nie poszedl....
...
Następna strona