Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
16.01.2009 06:20

Czekając na wyniki CitiGroup

Można zaryzykować, że początek sesji na GPW będzie zielony. Oto bowiem giełdy w Azji notowały wczoraj w nocy wzrosty, a korelacja pomiędzy parkietami jest wyraźna.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Można zaryzykować, że początek sesji na GPW będzie zielony. Oto bowiem giełdy w Azji notowały wczoraj w nocy wzrosty, a korelacja pomiędzy parkietami jest wyraźna. *

Na dodatek na plusach zakończyły sesję także giełdy w USA.

Ale co komu po początku, jeśli ważniejszy jest koniec? A z tym może być różnie. Na korzyść byków, mimo 7 dni z rzędu spadków, jest obrona wsparcia, jakim jest linia trendu wyznaczonego z 27 października oraz 20 listopada (w cenach zamknięcia). Dodatkowo wolumen był tu zdecydowanie wyższy niż średnia z kilku ubiegłych dni.

Innymi słowy inwestorzy, którzy grają na spadki, nie mają jeszcze wystarczająco sił, aby porwać większość parkietu. Z drugiej strony - także popyt nie dysponujemy wieloma argumentami.

Skupiając się jeszcze przez chwilę na wykresach - niekorzystnie wygląda układ średnich ruchomych. Średnie krótko i średnio terminowe zdają się przebijać pomału tę _ najwolniejszą _. To sygnał rynku niedźwiedzia. Czyżby miało się to zbiec z wynikami spółek za miniony kwartał?

W USA już widać, że po raz kolejny słabo zaprezentuje się sektor finansowy. JP Morgan podał, że jego zyski spadły o 75 procent. Dziś przed otwarciem sesji za Oceanem wyniki poda CitiGroup. Chyba już wiadomo, czego się spodziewać...

Chwilę przed otwarciem poznamy najważniejsze dziś dane makro - produkcję przemysłową w Stanach Zjednoczonych. Rynek spodziewa się spadku o 0,8 proc. w skali miesiąca.

Myślę, że dzisiejsza sesja wiele w obrazie rynku nie zmieni. Bykom prawdopodobnie uda się ukraść jeszcze kilka punktów, przynajmniej do danych z USA. Zależnie jak zareagują inwestorzy za granicą na wyniki Citi, tak zakończy się ten tydzień na GPW. Przepraszam, cały tydzień będzie z pewnością stratny. Zobaczymy, czy przyszły będzie lepszy - może parkiety czeka jakiś _ Obama Rally? _

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: giełda, komenatrze giełdowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz