Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Giełdy: Inwestorzy boją się o przyszłość

0
Podziel się

Ostatnio posiadacze akcji nie mają szczęścia do rynku. Wczoraj znowu na rynkach światowych zapanował strach o przyszła koniunkturę giełdową.

Giełdy: Inwestorzy boją się o przyszłość
bEiUcYkB

Częściowo stało się tak za sprawą niepokojących wieści z Hiszpanii gdzie bank centralny przejął kontrolę nad CajaSur. To przypomniało inwestorom że problemy sektora bankowego się nie skończyły i odnowiło obawy o stan finansów całych krajów oraz o wpływ ograniczania deficytów budżetowych na ożywienie gospodarcze. Uczestnicy rynku w USA mimo dobrego zakończenia ubiegłego tygodnia na sesji poniedziałkowej sprzedawali akcje.

Co prawda indeks S&P500 nie osiągnął ponownie ostatniego minimum cenowego jednak zmalały szanse na szybkie odreagowanie wcześniejszych spadków. Teraz możemy mieć do czynienia z konsolidacją w okolicy lutowego minimum cenowego.

Odreagowanie w trendzie spadkowym

Wczoraj na naszym rodzimym parkiecie byliśmy świadkami próby większego odreagowania dotychczasowego spadku. Jednak indeks szerokiego rynku Wig zdołał się podnieść tylko o niecały procent więc nie doszło do przełamania pierwszych ważnych stref oporu.

bEiUcYkD

Notowania zatrzymały się nieco poniżej poziomu 40 tys. punktów gdzie na wykresie w układzie dziennym i minutowym mamy strefę podażową. Poziom ten jest dodatkowo wzmocniony przez połowę wysokości wcześniejszej długiej czarnej świecy na wykresie w układzie dziennym.

Dopóki notowania indeksu pozostają poniżej tej strefy oporu trudno oczekiwać istotnej poprawy nastrojów rynkowych. Nadal mamy do czynienia ze sporym ryzykiem inwestycyjnym co jest związane z przełamaniem długoterminowej linii trendu wzrostowego i wejściem naszego rynku w średnioterminowy trend spadkowy.

bEiUcYkJ
bEiUcYle
dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
KOMENTARZE
(0)