Notowania

giełda
10.02.2010 11:06

Giełdy oczekują na spotkanie liderów UE

Wczorajsza poprawa nastrojów wśród inwestorów pod wpływem informacji o planach udzielenia pomocy Grecji przez Unię Europejską przełożyła się na wzrosty na światowych parkietach.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Wczorajsza poprawa nastrojów wśród inwestorów pod wpływem informacji o planach udzielenia pomocy Grecji przez Unię Europejską przełożyła się na wzrosty na światowych parkietach. Giełdy na Wall Street zakończyły wczorajszą sesję na plusach. *

Indeks Dow Jones wzrósł o 1,52 proc., S&P 500 o 1,3 proc., a technologiczny Nasdaq zyskał 1,17 procent. Zapowiedzi wypracowania przez unijnych liderów planu ratunkowego dla Grecji oraz informacja o rozważaniu przez rząd niemiecki udzielenia gwarancji pożyczek dla tego kraju wsparły notowania banków.

Inwestorzy uznali, że działania te zahamują spadek cen greckich obligacji, a to ograniczy straty jakie mogłyby ponieść instytucje posiadające te papiery. Jednak obserwowana wczoraj zwyżka wydaje się jedynie krótkotrwałym odreagowaniem ostatnich spadków i w najbliższym czasie powinniśmy jeszcze zobaczyć niższe poziomy indeksów.

Poprawa sentymentu inwestycyjnego oraz pozytywne rozstrzygnięcie sesji na Wall Street przełożyły się na dzisiejszą sesję azjatycką, gdzie w większości obserwować można było wzrosty. Tokijski indeks Nikkei 225 wzrósł o 0,31 proc., a pozytywny wpływ na tamtejszą giełdą miał także odczyt wielkości zamówień na maszyny, które wzrosły dwukrotnie silniej od oczekiwań. Wzrost zanotowała także giełda w Szanghaju pomimo słabszego od prognoz odczytu wielkości eksportu Chin w styczniu na poziomie 21 procent.

Na dzisiejszej sesji europejskiej od rana obserwować można wzrosty na większości parkietów. Polepszające się nastroje wśród inwestorów przed jutrzejszym spotkaniem liderów Unii Europejskiej najbardziej widoczne są w notowaniach banków, które najsilniej zyskują na wartości. Jednak podobnie jak na giełdach amerykańskich także w Europie wydaję się, że obecne wzrosty są tylko krótkotrwałym odreagowaniem przed powrotem do głębszej zniżki.

Tagi: giełda, komenatrze giełdowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze
Źródło:
TMS Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz