Notowania

giełda
18.11.2014 08:22

GPW gotowa na większą zmienność

Rynek próbują rozruszać przede wszystkim największe spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz

Podczas wczorajszej sesji główne indeksy warszawskiej giełdy wykazały odporność na zawirowania zewnętrzne. Mimo porannej presji ze strony wyraźnie ujemnych USA futures, krajowy rynek akcji poruszał się wczoraj w tendencji horyzontalnej.

Przebieg poniedziałkowej sesji w pewnym stopniu podobny był do piątkowych notowań. Przez większą część dnia rynek poruszał się w tendencji bocznej, natomiast w końcówce sesji przewagę próbowała zdobyć strona popytowa. Uwagę jednak zwracał dość niski wolumen obrotów, co świadczy, iż aktualnie o rozwinięcie większego odreagowania w górę, stara się stosunkowo niewielki kapitał.

Sytuacja techniczna indeksu WIG20 nie uległa zasadniczej zmianie. Posiadacze akcji wciąż za atut posiadają broniący się poziom 2.400 pkt. Po siedmiodniowej serii spadków, rynek gotowy jest obecnie do kreowania krótkoterminowego odreagowania w górę. Scenariusz ten wspiera przede wszystkim wyprzedanie rynku oraz zakończony sezon publikacji wyników finansowych spółek za III kw. 2014 r. Od góry pierwszy opór dla indeksu WIG20 to poziom 2.450 pkt.

Jak na razie rynek próbują rozruszać przede wszystkim największe spółki. W dniu wczorajszym gorszą koniunkturę obserwowaliśmy na szerokim rynku. Indeksy WIG50 i WIG250 straciły na wartości. W konsekwencji indeks WIG zatrzymał się w rejonie poziomu 53,0 tys. pkt. Warto zwrócić uwagę na niewielkie zmiany zachodzące na krzywej MACD. Rynek potrzebuje jednej solidnej wzrostowej sesji, aby krzywa MACD powróciła powyżej poziomu równowagi i wygenerowała sygnał kupna. W otoczenia makro, najbliższego impulsu dla rynku spodziewać się można po jutrzejszej publikacji protokołu z ostatniego posiedzenia FEDu (tzw. FED Minutes).

Publikacje wskazujące, iż kraj Kwitnącej Wiśni wkracza w czwartą już recesję od początku 2008 r. wpłynęły na słabszy początek poniedziałkowych notowań na Wall Street. Z czasem jednak nastroje poprawiały się. Rynkowi pomogła dobra dyspozycja sektorów antycyklicznych, których kondycja w przeciwieństwie do innych branż, nie jest zależna od ogólnej koniunktury rynkowej. Indeks S&P500 ostatecznie zyskał symboliczne 0,07 proc., pozostając tym samym powyżej poziomu 2 tys. pkt.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarze
Źródło:
ING DM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz