Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Łukasz Pałka
|

GPW: Nowy kontrakt Feerum. Kurs mocno w górę

59
Podziel się:

W WP money czytaj o przebiegu piątkowej sesji na GPW.

GPW: Nowy kontrakt Feerum. Kurs mocno w górę

Akcje spółki Feerum są w piątek jednymi z zyskujących najwięcej wśród firm notowanych na warszawskim parkiecie.

To efekt informacji o tym, że producent elewatorów zbożowych podpisał kontrakt na realizację projektu rządu Tanzanii. Zakłada on budowę elewatorów i magazynów - zgodnie z informacją przekazaną przez spółkę wartość kontraktu to prawie 140 mln zł. Od rana notowania spółki zyskiwały nawet 18 proc. Obecnie kurs akcji waha się w okolicach 16,3 zł, czyli około 8 proc. wyżej od czwartkowego zamknięcia.

Ciekawe informacje napłynęły też ze spółki Miraculum, producenta kosmetyków takich jak Pani Walewska, Wars, czy Chopin. Okazało się, że Monika Nowakowska złożyła rezygnację z pełnienia funkcji prezesa spółki. Więcej na ten temat w WP money.

Handel na GPW upływa w piątek pod znakiem niewielkiej korekty indeksów. Inwestorzy poznali rano najnowsze dane o bezrobociu - jego wskaźnik zgodnie z prognozami wyniósł w listopadzie 8,3 proc.

_ _Aktualizacja: 09:09

GPW: Zastrzyk gotówki dla włoskich banków

Łukasz Pałka

Ostatnia przed bożonarodzeniowym weekendem sesja na GPW powinna upłynąć pod znakiem mniejszej aktywności wśród inwestorów. Główny europejski parkiet w Londynie będzie dziś pracował krócej niż zwykle.

Najważniejsza dla inwestorów informacja, którą warto odnotować w piątkowy poranek, to decyzja włoskiego rządu, który w nocy zdecydował o udzieleniu pomocy sektorowi bankowemu. Potwierdził tym samym decyzję włoskiego parlamentu, który zaproponował stworzenie specjalnego funduszu o wartości 20 mld euro. Wszystko po to, by - jak deklarują przedstawiciele włoskiego rządu - zapewnić pełną ochronę depozytów zgromadzonych przez klientów we włoskich bankach.

Ta decyzja powinna nieco uspokoić nastroje wokół sektora bankowego. Posiadacze akcji banków notowanych na GPW będą mogli jednak zaliczyć grudzień do udanych. Ostatnie tygodnie przyniosły wzrost indeksu WIG Banki o prawie 10 proc.

Piątkowe kalendarium nie przyniesie żadnych informacji, które mogłyby mieć wpływ na nastroje wśród inwestorów obecnych na warszawskiej giełdzie. O godzinie 10. Główny Urząd Statystyczny poda najnowsze informacje o stopie bezrobocia w Polsce. Według prognoz w listopadzie ten wskaźnik wyniósł 8,3 proc. Po południu na rynek napłyną z kolei najnowsze dane z USA, dotyczące m.in. rynku nieruchomości.

Jeżeli chodzi o informacje ze spółek, to warto odnotować, że producent silosów zbożowych Feerum poinformował o podpisaniu nowego kontraktu na wybudowanie silosów i magazynów w Tanzanii. Wartość umowy to prawie 140 mln zł.

giełda
komenatrze giełdowe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(59)
Szok naftowy ...
5 lata temu
Dalej też mocno drożeje gaz ziemny, co pokazuje bankructwo mitu o łupkach. NATURAL GAS FUTURE 3.672 +3.90% +0.138 22:59
Szok naftowy ...
5 lata temu
Ropa cały czas drożeje i jest najwyżej od połowy 2015 r., już o ponad 100% drożej od lutowego dołka, po tym jak OPEC i partnerzy, łącznie 24 państwa wydobywające surowiec z poza kartelu, postanowiły ograniczyć wydobycie o ok. 1,8 mln baryłek dziennie od 1 stycznia 2017 r. Brent Crude Öl 55,075 0,330 0,60% 20:59:59.
Szok naftowy ...
5 lata temu
Deutsche Bank, który ma zapłacić Stanom 7,2 mld $ kary za przekręty, rano szalał z tego powodu z radości +5%, po czym wywinął salto i kończy na +0,4%
Gregsson
5 lata temu
Wycinka drzew na własnych działkach od 1 stycznia 2017 r. bez zezwolenia No wreszcie będzie można na swojej działce lub posesji wyciąć drzewo bez łażenia po urzędach, składania podań i opłat. Mam tylko nadzieje, że KOD nie zacznie protestować w obronie drzew przed tym ''strasznym PISem''
Szok naftowy ...
5 lata temu
KGHM -1,57% Pekao -0,88%,. PKO BP -0,53%, PZU -0,79%, Lotos -1,03%, PGE -0,94%
...
Następna strona