Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Marek Knitter
|

GPW: Kiepski początek tygodnia

0
Podziel się:

Początek tygodnia nie dał szansy bykom. Indeksy zakończyły sesje na sporych minusach.

GPW: Kiepski początek tygodnia

Po kiepskiej piątkowej sesji w USA i poniedziałkowego "tąpnięcia" na giełdach azjatyckich chyba nikt nie wierzył, że uda się rozpocząć dzień od wzrostów. Pytanie jakie zadawali sobie analitycy i inwestorzy dotyczyło jak głęboka będzie tym razem przecena. Paniki jednak nie było i ostatecznie indeks WIG20 obronił się przed naporem podaży.

Z informacji o spółkach warto odnotować zapowiedź Biotonu o konsolidacji wyników finansowych. Jednak w samym czwartym kwartale spółka zanotowała znaczne straty co natychmiast odbiło sie na wycenie jej akcji na GPW. Dla amatorów "gorących" papierów zapewne istotna będzie informacja o rozpoczęciu zapisów na nową emisję akcji Optimusa. Inwestorzy nadal jednak pozbywa się akcji tej spółki, które tylko dzisiaj straciły ponad 7,6 proc.

Z kolei PGF zapowiedział nie tylko akwizycje, ale również upublicznienie jednej lub dwóch firm. Niestety akcje tej firmy traciły dzisiaj blisko 2 proc. Ceramika Nowa Gala liczy na wyższą sprzedaż, ale nie pomogło to już urosnąć walorom na giełdzie.

Ostatecznie indeks WIG20 stracił 1,38 proc. i zamknął się na poziomie 2887 pkt. Obroty na całym rynku wyniosły ponad 1,37 mld zł.

dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)