Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Paweł Satalecki
|

GPW najlepsza. Na jak długo?

0
Podziel się:

Możemy być dumnie z naszych inwestorów - GPW była dziś zdecydowanie najlepszy parkietem w Europie. Tym samym rodzimi inwestorzy mogą uzyskać miano optymistów dnia.

GPW najlepsza. Na jak długo?

Początki sesji zupełnie nie wskazywał na taki obrót wydarzeń. Handel rozpoczęliśmy poniżej wczorajszego zamknięcia, potem udało wyjść się na 1-proc. plusy. Prawdziwy atak byków przyniosło dopiero południe. A potem było już tylko lepiej.

Żadna giełda w Europie nie zachowywała się tak dobrze jak nasza. Co więcej - dzisiejsze wzrosty uzasadnione mogą być tylko optymizmem, bo nie pojawiły się żadne kluczowe informacje dla rynku, które uzasadniałyby tak pokaźne wzrosty.

Dobrych humorów nie podzieli Amerykanie - indeksy za oceanem otworzyły się nieco poniżej ostatniego zamknięcia.

Optymizmu akcji nie podzielił dziś złoty - co prawda waluta w drugiej części dnia zyskała na wartości, ale nie na tyle, żeby odzwierciedlić humory inwestorów giełdowych.

Co zatem? Do zakupów przystąpili duzi rodzimi gracze (dziś indeksy małych i średnich spółek nie były lepsze od rynku). Być może fundusze chcą już teraz poprawiać swoje wyniki i zakładają scenariusz optymistyczny, czyli brak powrotu do bessowych dołków. Oby mieli rację.

ZOBACZ TAKŻE:

dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)