Notowania

giełda
05.12.2007 06:45

GPW ponownie pod presją USA?

Słaba sesja w USA raczej nie napawa optymizmem przed dzisiejszą sesją. Indeksy nadal mogą mieć kłopoty z ustaleniem ostatecznego kierunku jazdy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Słaba sesja w USA raczej nie napawa optymizmem przed dzisiejszą sesją. Indeksy nadal mogą mieć kłopoty z ustaleniem ostatecznego kierunku jazdy.

Niektórzy specjaliści spodziewają się stabilizacji na rynku akcji i zapewne szybkiego startu Mikołaja. Mam jednak wrażenie, że początek rajdu raczej nie będzie zbyt przyjemny dla byków, a z jurnego Mikołaja zrobi się nam Mikołajek i to jeszcze mający kłopoty.

Pozostawmy na razie obawy i sprawdźmy co nas dzisiaj czeka.

Na GPW pojawi się kolejny debiutant. Tym razem będzie to spółka Seco/Warwick. Nazwa firma bardzo intrygująca, biznes już mniej, ale za to dochodowy. W samo południe Grupa Lotos i Farmacol zamierzają spotkać się z mediami. Zapewne pojawi się kilka ciekawych informacji, które będą wpływały na wycenę tych spółek na GPW. O godzinie 13:00 prezes Banku BPH Józef Wancer zapewne poinformuje jaka to świetlana przyszłość jawi się przed ,,trochę" mniejszym bankiem po odłączeniu blisko 300 oddziałów, które wchłonął Pekao SA.

Banki mają również ustalić kurs odniesienia dla akcji Banku BPH w emisji podziałowej

Akcjonariusze spółki Action będą zastanawiać się nad zmianą uchwał nr 3 i 4 NWZ z 15.11.2006 r. w sprawie warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego oraz emisji warrantów subskrypcyjnych. Z kolei współwłaściciele Ambry mają zadecydowac o podziale zysku.

Zapewne spółki związane z Ryszardem Krauze mogą odetchnąć, po cofnięciu nakazu jego aresztowania. Ciekawe o ile dzisiaj wzrosną akcje spółek kojarzonych z tym biznesmenem.

W strefie euro już o 11:00 poznamy dane dotyczące wzrostu sprzedaży detalicznej za październik. Jeżeli okażą się fatalne, to trudno będzie oczekiwać znaczych wzrostów europejskich indeksów. Po południu mamy z kolei wysyp danych makroekonomicznych w USA. Ich wpływ na nasz parkiet zapewne zobaczymy dopiero pod koniec sesji.

Byki muszą być bardzo ostrożne w ocenie swoich sił przed publikowaniem tych danych. Na naszym parkiecie możemy mieć do czynienia z bardzo ciekawą huśtawką nastrojów. Może jednak ,,zaskoczy" ten Mikołaj i indeksy pójdą w górę?

Tagi: giełda, komenatrze giełdowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz