Notowania

Indeks WIG20 tuż przy 2400 pkt. Wyprzedaż LPP

W money.pl czytaj o przebiegu wtorkowej sesji na warszawskiej giełdzie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Od wzrostów głównych indeksów rozpoczął się maj na warszawskiej giełdzie. Do pełnej aktywności inwestorzy na GPW wrócą jednak dopiero w czwartek.

Jak już podawaliśmy, poniedziałek 1 maja oraz środa 3 maja są na warszawskim parkiecie dniami wolnymi. Nic więc dziwnego, że we wtorek zainteresowanie handlem akcjami nie było duże.

Mimo tego na uwagę zasługuje fakt, że inwestorzy spróbowali zaatakować poziom 2.400 pkt. na indeksie WIG20. Ta sztuka na razie się nie udała - wskaźnik sięgnął maksymalnie 2398 pkt. W efekcie wszystkie główne indeksy na GPW zakończyły jednak wtorkowy handel na plusach.

Dobrze podczas wtorkowej sesji spisywały się notowanie spółek z branży finansowej. Alior Bank, PZU czy BZ WBK zyskiwały po 2-3 proc.

Wyraźnie traciły za to notowania spółki odzieżowej LPP - ostateczny efekt wtorkowej sesji to 5 proc. na minusie. Inwestorzy znaleźli pretekst do wyprzedaży akcji spółki przy cenie, w przypadku której odwrót nastąpił już w tym roku raz. Realizacja zysków z ostatnich tygodni nastąpiła po publikacji wyników sprzedaży za kwiecień. Okazało się, że skonsolidowane przychody w ubiegłym miesiącu sięgnęły 524 mln zł, co oznacza wzrost o 11 proc. wobec tego samego miesiąca ubiegłego roku.

Gracze na warszawskiej giełdzie wracają do handlu w czwartek. Nastąpi to już po bardzo ważnej decyzji władz monetarnych USA. Jutro wieczorem poznamy bowiem decyzję Fed w sprawie stóp procentowych, a także komunikat po posiedzeniu. Inwestorzy będą szukać w nim pola do spekulacji na temat możliwych podwyżek stóp procentowych w przyszłości. Na razie większość analityków oczekuje, że do kolejnej dojdzie już w czerwcu.

_ _Aktualizacja: 09:15
Majówkowa sesja na GPW. Dobre wieści z USA

Łukasz Pałka

Zapewne dość niewielką aktywnością wykażą się we wtorek inwestorzy z Polski podczas sesji na warszawskim parkiecie. Do regularnego handlu wrócą dopiero w czwartek.

Pomimo długiego majowego weekendu sesja na warszawskiej giełdzie odbywa się we wtorek normalnie. Poniedziałek 1 maja był wolny na wszystkich najważniejszych parkietach w Europie. Z kolei środa 3 maja będzie jeszcze dniem bez handlu tylko w Polsce oraz w Japonii.

Chociaż zainteresowanie rynkiem będzie we wtorek niskie, to do inwestorów napłynie kilka ciekawych informacji z gospodarki. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na doniesienia dotyczące wskaźników nastrojów w przemyśle (PMI) dla szeregu krajów europejskich, w tym dla Polski, Niemiec, Francji, a także wyniku dla całej strefy euro. O godzinie 11. poznamy z kolei najnowszy odczyt stopy bezrobocia w Eurolandzie.

Zgodnie z opublikowaną o godzinie 9. informacją na temat polskiego PMI dla przemysłu, wskaźnik w kwietniu wyniósł 54,1 pkt. Ten wynik jest lepszy od wcześniejszych prognoz (53,9 pkt.) i jednocześnie potwierdza dobre nastroje panujące w polskiej gospodarce.

Handel na warszawskiej giełdzie we wtorek rozpoczyna się od wzrostu głównego indeksu WIG20. Na otwarciu zyskał on 0,2 proc.

Obserwuj bieżące notowania WIG20 we wtorek

Nastrojom wśród inwestorów powinny we wtorek sprzyjać doniesienia z USA. W poniedziałek w amerykańskim Kongresie zostało zawarte porozumienie, które ma oddalić potencjalny problem wstrzymania finansowania dla administracji federalnej z budżetu. Więcej na ten temat piszemy w money.pl.

Bardzo istotnym dla inwestorów wydarzeniem będzie jednak decyzja, którą w środę podejmą władze monetarne USA w sprawie stóp procentowych. Zostanie ona ogłoszona w środę wieczorem, więc już w czwartek inwestorzy w Warszawie będą mogli na nią zareagować. Większość analityków spodziewa się, że Fed teraz jeszcze nie zdecyduje się na kolejną podwyżkę stóp procentowych. Jednocześnie jednak wskazują, że taki ruch jest możliwy w czerwcu. Z tego powodu istotny będzie komunikat Fed po majowym posiedzeniu.

Wtorek na warszawskiej giełdzie upłynie również pod znakiem publikacji kolejnych raportów finansowych spółek. Ważna informacja napłynęła też rano do posiadaczy akcji kopalni Bogdanka. Zgodnie z rekomendacją zarząd spółki rekomenduje przeznaczenie 34,01 mln zł na dywidendę. Oznacza to, że akcjonariusze dostaną po 1 zł na każdą posiadaną akcję.

Tagi: sesja na gpw, giełda, komenatrze giełdowe, dziś w money, wiadomości, komentarze gieldowe, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-05-2017

bitcoiniarzSzkoda że tu już synonim nie wpada bo by nam powiedział jak tam zyski w maju jego fundu spadkowego bo bieżąca "rentowność" taka: stopa … Czytaj całość

02-05-2017

bitcoiniarzBitcoin już 1485 USD sztuka czyli 1,18 uncji złota ha ha ha Sell in May bueheeee

Rozwiń komentarze (2)