Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Indeks MIDWIG na kolejnym szczycie

Indeks MIDWIG na kolejnym szczycie

Wtorkowa sesja z pewnością pozostawi mieszane uczucia wśród inwestorów. Najpierw szybka realizacja zysków, a później mozolne odrabianie strat.

Początek notowań z pewnością wielu inwestorów zaskoczył. Po porannym trzęsieniu ziemi na indeksie WIG 20, później nastąpił jego wzrost. W konsekwencji skończyliśmy sesję niewiele poniżej poziomu wczorajszego zamknięcia. Spadek jest minimalny, ale trudno nie odnieść wrażenia, że raczej cała sesja miała negatywny przebieg. W tej chwili jest możliwy właściwie ruch w każdą stronę. Za to MIDWIG zanotował kolejny wzrost.

DI BRE wysypał się dzisiaj z nowymi rekomendacjami. Były one pozytywne dla takich banków jak: Millennium, Banku Handlowego, Pekao i BZ WBK. Najwyraźniej inwestorzy jednak podzielili się na dwie drużyny, bo tylko kurs akcji tych dwóch pierwszych poszedł w górę. Pozostałe traciły, oprócz , co ciekawe, samego BRE Banku, który zyskał ponad 3,5 proc. W dół indeks WIG 20 ciągnęły przede wszystkim takie spółki jak: KGHM i PKN Orlen. Tej ostatniej spółce nie sprzyja zapewne zapowiedziana kolejna próba ministerstwa skarbu, które szykuje się do wymiany prezesa. Właściwie Chalupec zrobił swoje, więc podobnie jak Balcerowicz, może i musi odejść. Na stanowisko prezesa płockiej rafinerii jest, bowiem szykowany były współpracownik premiera z czasów pracy obu w NIK.

Plany Midasa raczej chłodno zostały wycenione przez rynek. Akcje funduszu spadły o niecałe 7 proc. Tracił również Skotan, po zrezygnowaniu ze stanowiska prezesa zarządu. Oficjalnie, z powodów zdrowotnych. Nieoficjalne powody, pozostawiam już w gestii dociekliwych inwestorów. Ostatecznie akcje Skotanu straciły dzisiaj blisko 2,8 proc. KBC w swojej analizie rekomendowało ,,kupuj" dla akcji LPP. Na koniec sesji walory odzieżowej spółki zdrożały o niecałe 0,8 proc.

Ostatecznie indeks WIG 20 zakończył sesję na poziomie 3334 pkt, co oznacza spadek o 0,05 proc. Na kolejnym szczycie znalazł się indeks MIDWIG, który osiągnął wartość 4026 pkt. Obroty na całym rynku wyniosły ponad 1,96 mld zł.

bre, pkn, lpp, peo, kgh, bzw, skt, mil
Money.pl

Powyższy tekst stanowi wyraz osobistych opinii i poglądów autora i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. 

Czytaj także
Polecane galerie
2007-01-18 10:58 "Uznany Gracz Giełdowy"
Wyobrazcie sobie ze wczoraj od 18.55 dzwonilem z zapowiadanymi Bakaliami i przez pieprzeneie jakis palantow nie udalo sie dodzwonic. dzis zaczne od 18.30 trzeba ruszyc Bakalie.
yark
83.25.248.* 2007-01-17 00:01
IDMSA mówi o oporach BBI na 3,45, następne widzą na 4,30-4,50.
2007-01-16 23:48
Jakoś tak temat się rozwodnił widzę :)
Ktoś ma jakieś wizje, szaleńcze czy nie, dotyczące możliwych zjawisk jutro na parkiecie?
i czy macie jakieś sugestie długoterminowe?
Nabyłem dzisiaj troche Millenium i się zastanawiam nad NordeaBank i czymś z budowlańców i mediów może na okres min pół roku.
Zobacz więcej komentarzy (217)