Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Indeksy utrzymują się na wyższych poziomach

0
Podziel się:

Inwestorzy po wczorajszych pokaźnych zwyżkach podczas dzisiejszej sesji postanowili przemyśleć czy są one uzasadnione.

Indeksy utrzymują się na wyższych poziomach

Czas na rozważania dał również brak wielu danych makroekonomicznych. Byki mogły cieszyć się z czwartego kolejnego dnia wzrostów. Indeksy zakończyły dzień skromnymi wzrostami: Dow Jones + 0,22 %, S&P 500 + 0,20 %, a Nasdaq + 0,44 %

Kalendarz nie obfitował dziś w dane, ale te które poznaliśmy dawały argumenty optymistom. Indeks podpisanych umów kupna domów w kwietniu wyniósł 6,7% m/m co było doniesieniem dużo lepszym niż oczekiwane 0,7% m/m.

Na zakupy pozwalają dużo niższe ceny, które są pod presją tanich domów przejmowanych przez banki (foreclosures). Znowu z rynku nieruchomości popłynęły dane, które przemawiają za możliwym dołkiem na tym rynku.

Iskra nadziei nadeszła również z rynku aut. Otrzymaliśmy dane na temat sprzedaży koncernów samochodowych w maju. Poszczególne firmy zanotowały następujące spadki w porównaniem z majem 2008: General Motors 30 %, Ford 24 %, Chrysler 47 %, Toyota 41 %, Honda 42 % Nissan 33 %, Hyundai 15 %.

Na pierwszy rzut oka to cyfry nie powinny cieszyć, ale po pierwsze wyniki były mimo wszystko lepsze niż oczekiwania rynkowe, a po drugie przedstawiciele branży wypowiadają się optymistycznie co do przyszłości. Nikt co prawda nie spodziewa się szybkiej poprawy sytuacji na rynku aut, ale przeważa pogląd, że najgorsze już jest za nami i że poziomy sprzedaży będą się stabilizować.

ZOBACZ TAKŻE:

dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)