Notowania

dziś w money
20.11.2008 08:45

Indeksy w USA obrały kierunek

Przez całą środową sesję inwestorzy w Warszawie nerwowo oczekiwali na sygnały z USA, a WIG20 poruszał się w obszarze 1590-1630 punktów, czyli tuż poniżej przełamanego we wtorek wsparcia.

Podziel się
Dodaj komentarz

Przez całą środową sesję inwestorzy w Warszawie nerwowo oczekiwali na sygnały z USA, a WIG20 poruszał się w obszarze 1590-1630 punktów, czyli tuż poniżej przełamanego we wtorek wsparcia.

Do końca notowań w Warszawie rozstrzygnięcie w Stanach nie padło, a WIG20 zakończył sesję dość zaskakującym 2proc. wzrostem._ _

W trakcie trwania wczorajszego ruchu bocznego indeksu największych spółek, poszczególne jego składniki dość mocno zróżnicowały swoje dzienne zmiany procentowe. Największym rozczarowaniem był spadający o 10proc. Bioton, po publikacji słabszych wyników finansowych akcje są nieustannie pod presją podaży. Pozytywnie zaskoczyły natomiast akcje GTC, które przerwały swoją negatywną passę zyskując 7proc..

Na szerokim rynku wśród wartych odnotowania rosnących walorów znalazły się dwie spółki z branży chemicznej. W przypadku Puław (+8,9 proc.) inwestorzy docenili propozycję jednego z akcjonariuszy dotyczącą zwiększenia dywidendy, tymczasem jeszcze mocniejszy popyt pojawił się na akcjach Ciechu. Spółka zyskała 14,5proc. odreagowując część bardzo mocnej przeceny z poprzednich tygodni - prawdopodobnie pojawiła się pozytywna rekomendacja dotycząca akcji spółki, gdyż wzrostowi towarzyszył wyraźny skok obrotów.

Wczoraj w nocy poznaliśmy decyzję amerykańskich inwestorów, gdzie rynkową walkę wygrała strona podażowa. S&P500 i Nasdaq zanotowały nowe minimum bessy, a Dow Jones spadł na najniższy poziom w cenach zamknięcia. Okazuje się, że przełamując we wtorek w Warszawie wsparcie 1630 punktów nasz rynek prawidłowo przewidział sytuację na Wall Street i dziś WIG20 prawdopodobnie skieruje się w stronę dołka 1470 punktów. Tam może pojawić się popyt, lecz przy bardzo słabej kondycji giełd zagranicznych również to wsparcie może zostać przełamane.

Tagi: dziś w money, giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze, kryzys
Źródło:
DM IDMSA
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz