Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Inwestorzy mogą mieć pokusę realizacji zysków

0
Podziel się:

Wczoraj WIG20 oddał niemal cały piątkowy wzrost przy obrotach przekraczających miliard złotych.

Inwestorzy mogą mieć pokusę realizacji zysków

Choć po początkowym otwarciu sesji poniżej poniedziałkowego zamknięcia byki mozolnie odrabiały straty, to pogrążyły je słabe dane z Ameryki, gdzie rozczarowały odczyty indeksu Fed z Richmond i indeksu zaufania konsumentów Conference Board, które uplasowały się znacznie poniżej oczekiwań.

Na pogorszenie klimatu wpłynęły dodatkowo informacje z Irlandii, której CDSy poszybowały wczoraj do rekordowego poziomu 521,5 pb po informacji Standard&Poor's, że szacunkowy koszt bailoutu AIB może przekroczyć 47 miliardów USD. W rezultacie WIG20 zamknął się nieco powyżej sierpniowych szczytów.

Początek sesji w Stanach był kontynuacją korekt na rynkach europejskich w świetle słabych danych makro, jednak później zarządzający funduszami przypomnieli sobie, że to koniec kwartału i wyciągnęli indeksy na plus. Dziś w Azji panuje już zupełnie inny nastrój niż wczoraj w Europie, gdyż po lepszych niż oczekiwano odczytach japońskiego indeksu Tankan i chińskiego PMI dla przemysłu giełdy zabarwiły się na zielono.

Dziś z istotnych danych rynek oczekuje na indeksy koniunktury gospodarczej Strefy Euro i dane na temat tygodniowej zmiany zapasów paliw w Stanach. Z danych lokalnych RPP podejmie decyzję w sprawie stóp procentowych, przy czym rynek oczekuje pozostawienia ich na niezmienionym poziomie.

WIG20 testował wczoraj biały korpus piątkowej świecy, otwierając się z luką bessy, co może stanowić opór dla byków przed odbiciem z powrotem ponad 2600 pkt. - w razie niepowodzenia wsparciem będzie sierpniowy szczyt. Wynik byczo-niedźwiedziego starcia będzie zależał od mieszanki złożonej z informacji gospodarczych i dalszej chęci realizacji zysków przez część graczy. Wciąż obowiązują poziomy docelowe - dla wzrostów 2670 pkt., dla spadków 2550 punktów.

dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)