Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Grzegorz Olejek
|

Inwestorzy nie pozbywają się akcji

0
Podziel się:

Uczestnicy światowych rynków akcji nadal pozytywnie patrzą w najbliższą przyszłość nie wyprzedając na razie swoich akcji. Indeksy amerykańskie trzymają się mocno po kwietniowo-majowej wyprzedaży.

Inwestorzy nie pozbywają się akcji

Nadal pozytywne uwarunkowania wykresowe

Uczestnicy światowych rynków akcji nadal pozytywnie patrzą w najbliższą przyszłość nie wyprzedając na razie swoich akcji. Indeksy amerykańskie trzymają się mocno po kwietniowo-majowej wyprzedaży. Ukształtowane na nich układy cenowe zapowiadają możliwość dalszego podciągania rynku.

Indeks S&P500 cały czas znajduje się powyżej linii szyi krótkoterminowej formacji podwójnego dna. Dopóki notowania tego indeksu znajdują się powyżej poziomu 1100 punktów będzie aktualna prognoza minimalnego zasięgu zwyżki na tym rynku w okolice strefy 1160 punktów. W okolicy tej strefy cenowej znajduje się ważny poprzedni średnioterminowy szczyt ze stycznia tego roku.

Krótkoterminowe pozytywy na wykresie Wig-u

Uczestnicy naszego rynku w ciągu ostatnich sesji mieli wyraźnie gorsze nastroje niż ich koledzy z giełd rozwiniętych. Indeks szerokiego rynku Wig, mimo utrzymujących się na wysokich poziomach indeksów giełd zachodnich, zachowywał się słabo. Na sesji piątkowej doszło do pogłębienia spadku i dopiero końcówka notowań przyniosła poprawę co pozwoliło zamknąć notowania na symbolicznym plusie. Końcowy wzrost notowań doprowadził do ukształtowania na wykresie w układzie minutowym struktury cenowej zwanej fałszywym wybiciem.Notowania w ciągu dnia zeszły poniżej dolnego ograniczenia formacji trójkąta później jednak powróciły powyżej tej bariery cenowej. To w krótkim terminie pozytywne wskazanie powinno pomóc rynkowi odrobić nieco strat z ostatnich sesji.

Obecnie notowania indeksu Wig na wykresie w układzie minutowym znajdują się między dwoma ograniczającymi go liniami. Od góry organiczna go średnioterminowa linia trendu spadkowego od dołu dolne ograniczenie formacji trójkąta. W najbliższym czasie Wig wyjdzie poza jedno z tych ograniczeń co wskaże kierunek dalszych notowań. Publikowane w piątek dane dotyczące produkcji przemysłowej w naszym kraju pokazują ożywienie w maju po zimowych miesiącach zastoju. Wzrost produkcji o 14% dobrze wróży dynamice PKB za drugi kwartał i wynikom spółek z sektora przemysłowego.

giełda
komenatrze giełdowe
dziś w money
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)