Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Inwestorzy z GPW czekają na wyraźny sygnał

0
Podziel się

Dziś technika na naszej giełdzie będzie miała drugorzędne znaczenie wobec decyzji RPP ustalającej koszt pieniądza na rynku międzybankowym.

Inwestorzy z GPW czekają na wyraźny sygnał
bEgIPtWt

W świetle wczorajszych danych makro pokazujących z jednej strony dynamikę sprzedaży znacznie lepszą, zaś z drugiej stopę bezrobocia wyższą od oczekiwanej decyzja o podwyższeniu stóp staje pod dużym znakiem zapytania.

Z istotnych danych poza lokalnymi poznamy dziś również wstępny odczyt inflacji konsumenckiej w Niemczech, który powinien pozostać na tym samym poziomie w skali roku, zaś po południu spłyną na rynek dane z USA m.in. o sprzedaży nowych domów we wrześniu, która zgodnie z szacunkami powinna wzrosnąć do 300 tys., choć i taki wynik jest daleki od kwietniowego lokalnego maksimum, a także o zamówieniach na dobra trwałe, których prognozy wskazują na zwiększony popyt na środki transportu.

Na GPW dziś przed sesją został opublikowany raport TPSA za III kwartał, który wykazał stratę netto w wysokości 720 mln zł, znacznie wyższą od konsensusu, jednak jest to wynik zwiększenia rezerw na ryzyko związane ze sporem z DPTG. Ponadto dziś jest ostatni dzień na składanie zapisów na akcje GPW w transzy dla inwestorów indywidualnych.

bEgIPtWv

Ze spółek Euronextu raporty opublikował Deutsche Bank i SAP – DB wykazał stratę mniejszą od oczekiwanej a SAP mniejszy zysk, jednak i tak był on wyższy od zysku za III kwartał zeszłego roku. Przed rozpoczęciem sesji w USA poznamy kwartalne wyniki ConocoPhilips i Procter&Gamble.

Z technicznego punktu widzenia WIG20 znajduje się blisko wsparcia na poziomie 2620-2630 pkt., który był wczoraj penetrowany przez niedźwiedzie. Niski wolumen sesji potwierdza wyczekiwanie inwestorów na większy ruch na indeksie, który może zdarzyć się już dziś przy okazji decyzji RPP. W razie zrealizowania się formacji RGR zasięg spadku może sięgnąć 2540 pkt., gdzie oprócz końca zasięgu formacji na niedźwiedzie czeka 50 procent zniesienia ostatniej fali wzrostowej. Dziś możliwa jest kontynuacja spadków w związku ze słabym zakończeniem sesji w Ameryce i Azji, gdzie indeksy spadały z powodu słabszych niż oczekiwano wyników spółek i spadających cen surowców.

bEgIPtWB
bEgIPtWW
dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
KOMENTARZE
(0)