Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Tomasz Regulski
|

Na GPW możliwy spadek zmienności

0
Podziel się:

Podczas wczorajszej sesji indeks WIG20, przy niezbyt dużych obrotach, odnotował spadek o ponad 1%, kończąc poniedziałkowe notowania poniżej poziomu 3000 punktów.

Podczas wczorajszej sesji indeks WIG20, przy niezbyt dużych obrotach, odnotował spadek o ponad 1%, kończąc poniedziałkowe notowania poniżej poziomu 3000 punktów.

Pokonana została w tym samym psychologiczna bariera, która od ponad tygodnia ograniczała spadki tego indeksu. Zniżki na warszawskiej GPW nie były w stanie powstrzymać wzrosty zachodnioeuropejskich giełd. Tym bardziej dzisiaj, kiedy na europejskich i azjatyckich parkietach obserwujemy realizację zysków, trudno oczekiwać, by polskie akcje oparły się przecenie.

O godz. 10.00 indeks WIG20 tracił ok. 0,50%. W kolejnych godzinach spadki nie powinny już znacznie przybrać na sile. Przed długim weekendem inwestorzy prawdopodobnie nie będą już decydować się na większe rozstrzygnięcia. Z tego względu również spadać będą obroty.

Przedstawiony wczoraj z USA indeks wskaźników wyprzedzających koniunkturę za kwiecień pozytywnie zaskoczył rynek. W minionym miesiącu wzrósł on o 0,1%, podczas gdy prognozy wskazywały na to, że utrzyma się on na poprzednim poziomie, bądź odnotuje niewielki spadek. Jego wzrost, drugi już z rzędu, dał nadzieje inwestorom na stopniową poprawę sytuacji w amerykańskiej gospodarce.

Nadzieje te przyczyniły się do poprawy nastroju na giełdach w Stanach Zjednoczonych. Indeks Dow Jones w pierwszej fazie wczorajszej sesji pokonał barierę 13000 pkt i wzrósł aż do niemal 13140 pkt. Dobre nastroje na rynku nie utrzymały się jednak zbyt długo. Do ich pogorszenia przyczyniła się informacja Citigroup, iż bank ten obniżył prognozy zysku dla Goldman Sachs oraz innych firm brokerskich.

Po tych doniesieniach na wartości straciły przede wszystkim akcje spółek sektora finansowego. Dow Jones zakończył sesję nieco powyżej poziomu 13 000. Bariera ta powinna dzisiaj powstrzymywać wspomniany indeks od spadków.

giełda
komenatrze giełdowe
dziś w money
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
TMS Brokers
KOMENTARZE
(0)