Notowania

dziś w money
17.09.2010 08:36

Nadlatują "Trzy Wiedźmy"

Wczorajsza sesja była kolejną już z rzędu, w której obserwowaliśmy jedynie niewielkie wahania indeksów - różnica między skrajnymi wartościami WIG20 wyniosła niespełna 13 punktów, zaś obrót, choć wciąż przyzwoity, stopniowo maleje.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Wczorajsza sesja była kolejną już z rzędu, w której obserwowaliśmy jedynie niewielkie wahania indeksów - różnica między skrajnymi wartościami WIG20 wyniosła niespełna 13 punktów, zaś obrót, choć wciąż przyzwoity, stopniowo maleje. *

Notowania zakończyły się lekkimi spadkami, które nie były jednak przejawem przewagi niedźwiedzi a raczej nic nie znaczącym ruchem w oczekiwaniu na dzisiejsze rozliczenie wrześniowej serii kontraktów. Większym ruchom przeszkodziły również niejednoznaczne dane makro - wnioski o zasiłek dla bezrobotnych w Stanach spadły bardziej niż oczekiwano, jednak Indeks Fed z Filadelfii wciąż jest na minusie.

Dzisiaj uwaga inwestorów będzie skupiona na wygaśnięciu wrześniowej serii instrumentów pochodnych - z danych makro poznamy dziś odczyt inflacji producenckiej w Polsce, której odczyt zgodny z przewidywaniami może zapowiadać zwiększenie inflacji konsumenckiej i przełożyć się na spodziewane zresztą zacieśnienie polityki pieniężnej.

Niedługo potem dowiemy się, jak kształtuje się inflacja konsumencka w Stanach, jednak tu prognozy nie dają podstaw do podwyżek stóp procentowych. Ostatnią dziś istotną informacją będzie wstępny odczyt indeksu Uniwersytetu Michigan, w przypadku którego spodziewany jest lekki wzrost, jednak nie powinien on znaleźć odzwierciedlenia na rynku.

Techniczna sytuacja na WIG20 od trzech sesji pozostaje taka sama - byki nie dopuściły do zejścia poniżej luki z 13 września, jednocześnie wciąż pozostając na granicy oporu wyznaczonego przez kwietniowo-sierpniowe szczyty. S&P500 na wczorajszej sesji wciąż nie poradził sobie z pokonaniem sierpniowych szczytów i jeśli nie dojdzie do tego w ciągu kilku najbliższych sesji będzie można zidentyfikować trend boczny w kanale ograniczonym skrajnymi wartościami przyjmowanymi przez indeks od czerwca. Dziś jednak rozliczenie kontraktów powinno mieć decydujące znaczenie dla rozwoju sytuacji na giełdzie, w związku z czym wykresy techniczne schodzą na plan dalszy.

Tagi: dziś w money, giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze
Źródło:
FIO
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz