Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
31.07.2013 08:25

Nieśmiało w górę, ale z szansą na więcej

Spokojny i co najważniejsze korzystny przebieg dla posiadaczy akcji, miała wtorkowa sesja na GPW. Przy braku istotniejszych publikacji makro, nasz rynek wykorzystał umiarkowanie pozytywny klimat inwestycyjny na świecie.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Spokojny i co najważniejsze korzystny przebieg dla posiadaczy akcji, miała wtorkowa sesja na GPW. Przy braku istotniejszych publikacji makro, nasz rynek wykorzystał umiarkowanie pozytywny klimat inwestycyjny na świecie. *

Większość krajowych indeksów zyskała na wartości. Już drugi dzień z rzędu wyjątkiem był jedynie sWIG80, którego wartość nieznacznie obniżyła się. Trzeba jednak zwrócić uwagę, iż barometr najmniejszych spółek dotychczas był najsilniejszy i znajduje się w stosunkowo niewielkiej odległości od swojego maksimum wyznaczonego w pierwszej połowie czerwca br. (12.044 pkt.).

Sektor bankowy przejmuje pałeczkę lidera

Druga sesja tygodnia zdecydowanie należała do instytucji finansowych. Akcje wszystkich banków wchodzących w skład indeksu WIG20 zyskały na wartości.

Popyt wykazał swoją aktywność zarówno wobec tuzów polskiego sektora bankowego (tj. PKO BP i Pekao S.A.), jak również wobec banków zajmujących kolejne miejsca pod względem rynkowej wielkości. Dodatkowo pobieżna analiza techniczna sugeruje, iż w dalszym ciągu pozostał potencjał wzrostowy do dalszych zwyżek kursów instytucji finansowych.

Po Millennium przyszedł czas na BZ WBK

Wczoraj zgodnie z kalendarzem publikacji swoje osiągnięcia za II kw. 2013 r. przedstawił BZ WBK. Zysk grupy w badanym okresie wyniósł 419,5 mln zł wobec 364,3 mln zł oczekiwanych przez rynek. Pozytywnie zaskoczyły przede wszystkim wyższe przychody i wynik odsetkowy netto. Dodatkowo trzeba podkreślić, iż bank znajduje się obecnie w fazie fuzji z Kredyt Bankiem, co nie przeszkadza mu w osiąganiu korzystnych wyników finansowych. Kurs BZ WBK zyskał wczoraj na wartości nieco ponad 3%, pociągając za sobą wszystkie banki z indeksu WIG20. Na drugiej pozycji pod względem dziennej stopy zwrotu znalazły się papiery BRE Banku, który jutro przedstawi wyniki finansowe za II kw. 2013 r.

Powrót WIG20 na poziom 2.300 pkt. Co dalej?

Rozwiązaniem zagadki dotyczącej koniunktury giełdowej na GPW w krótkim terminie może okazać się obserwacja zachowania indeksów giełdy amerykańskiej. Obecnie barometr szerokiego rynku Wall Street, S&P500 konsoliduje tuż pod poziomem 1.700 pkt. Żadna ze stron nie potrafi zdobyć wystarczającej przewagi do przeprowadzenia istotniejszego ruchu. Konsolidacja trwa już drugi tydzień, a katalizatorem większych zmian może okazać się dzisiejsze kalendarium makro.

O godz. 14.15 publikowany, bowiem będzie raport ADP za lipiec przedstawiający szacunkową zmianę zatrudnienia w sektorze prywatnym, poza rolnictwem (prognoza 180 tys., wobec 188 tys. miesiąc wcześniej). Zaraz po tym, o godz. 14.30 poznamy odczyt PKB za II kw. (prognoza 1,0%). Kulminację publikacji stanowić będzie wieczorne posiedzenie Zarządu Rezerwy Federalnej, a w tym spodziewane sugestie dotyczące czasu i dynamiki wygaszania trzeciej rundy luzowania ilościowego.

Tagi: giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarze
Źródło:
ING DM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz