Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Łukasz Pałka
|

Nowe osoby w zarządzie Orlenu. Dane o inflacji

6
Podziel się:

W money.pl czytaj o przebiegu piątkowej sesji na GPW.

Nowe osoby w zarządzie Orlenu. Dane o inflacji

Ostatni tydzień czerwca nie przyniósł na razie istotnych rozstrzygnięć na giełdzie. GPW broni się przed mocniejszą wyprzedażą akcji.

Podczas ostatniej sesji w tym półroczu inwestorzy obecni na warszawskiej giełdzie poznają jeszcze najnowsze informacje na temat wskaźnika inflacji w Polsce. Główny Urząd Statystyczny opublikuje go o godzinie 14 - według prognoz w czerwcu ceny w Polsce były o 1,9 proc. wyższe niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Wcześniej na rynek napłynie też kilka informacji makroekonomicznych z krajów Europy Zachodniej (m.in. sprzedaż detaliczna w Niemczech, inflacja we Francji), ale dane nie powinny mieć znaczącego wpływu na nastroje wśród uczestników rynku.

Cały tydzień na rynkach upłynął głównie pod znakiem spekulacji na temat dalszych poczynań banków centralnych, w tym głównie Europejskiego Banku Centralnego. Po wystąpieniu Mario Draghiego wśród inwestorów zaczęły rosnąć obawy na temat tego, że EBC zdecyduje się na zaostrzenie polityki monetarnej.

Jeżeli chodzi o najnowsze informacje dotyczące spółek notowanych na warszawskiej giełdzie, to warto zwrócić uwagę, że rada nadzorcza PKN Orlen wybrała właśnie zarząd na nową kadencję. W składzie zarządu, któremu przewodniczy Wojciech Jasiński, znaleźli się: Mirosław Kochalski jako wiceprezes, a także Zbigniew Leszczyński i Krystian Pater jako członkowie zarządu.

Z kolei bank PKO BP może w przyszłym roku wypłacić inwestorom dywidendę z zysków osiągniętych w 2017 r. - wynika z deklaracji prezesa Zbigniewa Jagiełło. W tym roku bank nie podzielił się zyskiem z akcjonariuszami.

giełda
komenatrze giełdowe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
koniec czerwc...
5 lata temu
Ja pracuję nad doniosłym wynalazkiem! Chodzi o potwierdzenie procentu cukru w cukrze w zależności od podziemnego promieniowania na tym terenie. Bo na przykład w jednym sklepie na półkach po rocznym leżeniu cukier ma 80% cukru w cukrze, a w drugim sklepie ma 90% cukru w cukrze, a sacharyna to ma w ogóle 500% cukru w cukrze. A dzięki mojemu wynalazkowi dojdzie do tego, że w ogóle nie trzeba będzie sadzić buraków na cukier, tyle będzie cukru w cukrze.
bitcoiniarz
5 lata temu
cześć, ciekawa dyskusja na najlepszym forum he, he, he jestem w drodze do Bułgarii, chętnie kupiłbym chociaż 0,5t cukru, to sprzedałbym tam na miejscu. Przynajmniej podróż miałbym darmową, a kilka kg oddałbym biednym. Pozdro 3majcie się
ateista-reali...
5 lata temu
[QUOTE] A gdzie synonim i jego cudne rady? [/QUOTE] Gdzie w ogóle ktokolwiek??? ;)
xyz
5 lata temu
[QUOTE] bank PKO BP może w przyszłym roku wypłacić inwestorom dywidendę z zysków osiągniętych w 2017 r. - wynika z deklaracji prezesa Zbigniewa Jagiełło. W tym roku bank nie podzielił się zyskiem z akcjonariuszami. [/QUOTE] W tym roku akcjonariusze otrzymali zamiast zysku wiele fig i nimi muszą się zadowolić.
koniec czerwc...
5 lata temu
Czy WIG obroni dzisiaj 2300 ??? A w Biedronce i Lidlu nadal trwa ostra walka na cukier !!! W środę 28 czerwca klienci płacili za 1 kg o 33 proc. tj. 1,99 zł. Promocja obowiązywała wyłącznie przy zakupie trzech opakowań na jednego klienta. Każde kolejne było w normalnej cenie. W Biedronce w poniedziałek 1 kg cukru kosztował 1,95 zł przy zakupach za kwotę 49,49 zł. We wtorek cena cukru spadła do 1,45 zł, ale trzeba było wydać już przynajmniej 99,99 zł. Moment kulminacyjny był we środę - czyli dzień promocji Lidla - kiedy cukier można otrzymać nawet za darmo !!!!!!! 1 kg produktu dodawany był do zakupu kawy rozpuszczalnej za minimum 19,99 zł.