Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nowe rekordy w USA

0
Podziel się:

Czwartkowa sesja przyniosła ustanowienie nowych szczytów na zamknięciu głównych amerykańskich indeksów.

Nowe rekordy w USA

Czwartkowa sesja przyniosła ustanowienie nowych szczytów na zamknięciu głównych amerykańskich indeksów. Miesięczny raport z rynku pracy za oceanem będzie w centrum uwagi inwestorów.

Dow Jones ustanowił nowy rekord w skali intraday i na zamknięciu wczorajszej sesji na poziomie 13010 punktów, co przełożyło się na wzrost o 1,5 procent. Wyższy poziom w tym roku notowaliśmy tylko w pierwszych dniach stycznia. S&P500 finiszował na +1,7 procent, z kolei Nasdaq Composite okazał się najmocniejszym indeksem i wskazał na zamknięciu aż +2,8 procent.

W trakcie notowań mogliśmy obserwować wspaniały trend wzrostowy, jaki mieliśmy okazję widywać na rynku byka w pierwszym półroczu 2007 roku. Popyt dopiero naruszył psychologiczny poziom 13000 punktów, ale siła trendu wzrostowego na wykresie dziennym Dow Jones wyraźnie pnie się ku górze.

Dzisiejsza sesja w Europie przyniesie publikację Indeksu PMI sektora produkcyjnego Eurolandu za miesiąc kwiecień. Prognoza mówi o wielkości 52 punktów, czyli dokładnie tyle, ile wskazał ostatni odczyt Indeksu.

Przed rozpoczęciem sesji w USA poznamy szczegóły raportu z rynku pracy. Konsument, który jest w centrum uwagi władz monetarnych i fiskalnych, jest w oczywisty sposób uzależniony od bieżącej kondycji zatrudnienia w poszczególnych sektorach. Oczekiwania analityków co do liczby miejsc pracy w sektorze pozarolniczym wskazują -75 tys. wobec ostatniej notowanej wielkości -80 tys. Prognoza mówi o wzroście stopy bezrobocia do 5,2 procent. Ostatni odczyt bezrobocia wskazał 5,1 procent.

W pierwszej godzinie notowań na Wall Street poznamy jeszcze zamówienia fabryczne za miesiąc marzec. Typowana zmiana wynosi +0,4 procent wobec ostatniego wskazania -1,3 procent.

Kolejny dzień odpoczynku GPW może nie służyć inwestorom, którzy zostali w portfelu z krótką pozycją na otwarciu poniedziałkowych notowań na warszawskim parkiecie. WIG20 przebywał do środy w płaskiej konsolidacji, z której może wyjść w kierunku północnym. Wszystko zależy od piątkowego zamknięcia amerykańskich indeksów.

Autor jest maklerem z uprawnieniami doradztwa inwestycyjnego.

dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)