Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Grzegorz Olejek
|

Próba obrony ważnych minimów

0
Podziel się

Na sesji wczorajszej indeksy w USA z ważnych poziomów minimów dziennych wykonały wzrost więc jest szansa na przynajmniej chwilowe zatrzymanie spadku. Nadal jednak oczekujemy odreagowania, a nie definitywnego końca spadku.

Próba obrony ważnych minimów
bEhPlrUB

Wczoraj na rynkach światowych momentami robiło się bardzo gorąco szczególnie dla posiadaczy akcji. Indeksy mocno spadały testując swoje poprzednie średnioterminowe minima cenowe.

Tak było na rynku w USA gdzie notowania rozpoczęły się dość dynamicznym spadkiem a wartości głównych indeksów tego rynku dotarły do poziomów lutowego dna. W ten sposób uczestnicy tego rynku reagowali między innymi na pogorszenie nastrojów wokół sektora bankowego. Problemy finansowe w Hiszpanii regionalnych kas przypomniało że europejski sektor bankowy w niektórych krajach jest nadal w słabej kondycji finansowej.

Także echa potencjalnego konfliktu z Dalekiego Wschodu mogły mieć wpływ na negatywne nastroje uczestników rynku akcji. Na sesji wczorajszej indeksy w USA z ważnych poziomów minimów dziennych wykonały wzrost więc jest szansa na przynajmniej chwilowe zatrzymanie spadku. Nadal jednak oczekujemy odreagowania, a nie definitywnego końca spadku.

bEhPlrUD

Podążanie za rynkami zachodnimi

Przy tak zdecydowanej presji strony podażowej na rynkach światowych uczestnikom naszego rynku trudno było wczoraj utrzymać optymizm z sesji poniedziałkowej. Na indeksie szerokiego rynku Wig strefa 40 tys. punktów okazała się nie do sforsowania w tym podejściu, co jeszcze bardziej wzmacnia jej podażowy charakter. Obecnie jesteśmy w okolicy poziomu poprzedniego lokalnego minimum cenowego i dzisiejsza sesja zdecyduje czy zostanie ono utrzymane.

Jeśli tak się nie stanie rynek będzie zmierzał w kierunku poziomu silnej strefy popytowej na 37 tys. punktów. Mamy tam poprzednie średnioterminowe minimum notowań z lutego tego roku. To ostatnia ważna linia obrony, która może powstrzymać średnioterminowy trend spadkowy. W tej okolicy cenowej oprócz wyżej wspomnianego minimum cenowego znajduje się także linia szyi rozległej wcześniej ukształtowanej odwróconej formacji głowy z ramionami. Spadek notowań poniżej byłby źle odebrany przez tę część kapitału która inwestuje technicznie.

bEhPlrVe
dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
KOMENTARZE
(0)