Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szansa na dobry początek tygodnia

0
Podziel się

Ostatnie spadki sprawiły, iż warszawska giełda ma co odrabiać, dlatego biorąc pod uwagę oczekiwania inwestorów z ryku amerykańskiego oraz większą aktywność rodzimych inwestorów spodziewam się korekcyjnego odbicia.

Szansa na dobry początek tygodnia
bEiqHubV

Piątkowa sesja w Stanach zakończyła się na sporych plusach, technologiczny Nasdaq zyskał 2,9%, S&P500 oraz DJIA zyskały po 2,7% głównie za sprawą doniesień z sektora finansowego.

Akcje spółek tego sektora zyskiwały na wartości, gdyż inwestorzy spodziewają się uchwalenia na wtorkowym posiedzeniu Senatu planu pomocowego dla największej gospodarki świata. Dobra końcówka tygodnia na amerykańskiej giełdzie powinna przełożyć się na poniedziałkowe wzrosty parkietów europejskich. Inwestorzy na Starym Kontynencie uważnie śledzą notowania indeksów na Wall Street, czego wyrazem może być piątkowy wzrost niemieckiego parkietu, który na zamknięciu zyskał 2,9%. Podobny wzrost zanotował WIG20, jednakże ze względu, iż w całym tygodniu dominowały spadki, które przyczyniły się do ukształtowania nowych dołków bessy, rodzimy indeks grupujący największe spółki naszego parkietu w ujęciu tygodniowym notowany jest na blisko 4,0% minusach.

Ostatnie spadki sprawiły, iż warszawska giełda ma co odrabiać, dlatego biorąc pod uwagę oczekiwania inwestorów z ryku amerykańskiego oraz większą aktywność rodzimych inwestorów spodziewam się korekcyjnego odbicia. W dniu dzisiejszym nie mają miejsca żadne ważna odczyty makroekonomiczne dlatego po dodatnim otwarciu możliwy jest ruch boczny indeksu w wyczekiwaniu na jutrzejsze posiedzenie Senatu USA. Na pierwszy plan, a tym samym do liderów wzrostów będziemy mogli zaliczać polskie banki, które znacznie traciły na wartości. Na uwagę zasługuje również fakt powolnego odrabiania strat polskiej waluty, która podczas piątkowych notowań zyskała do EUR oraz USD odpowiednio 1,7% i 1,6%. Na zamknięciu za 1 EUR trzeba było zapłacić 4,5298 PLN, a za 1 USD 3,5133 P

bEiqHubX

ZOBACZ TAKŻE:

bEiqHucy
dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
KOMENTARZE
(0)