Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dziś w money
21.07.2009 17:20

WIG20 przy szczycie. Nie było korekty

Optymizm inwestorów tylko na chwilę zachwiał się w czasie dzisiejszych notowań.

Podziel się
Dodaj komentarz

Optymizm inwestorów tylko na chwilę zachwiał się w czasie dzisiejszych notowań. Zgodnie zprzewidywaniami z porannego komentarza początek sesji to niewielka realizacja zysków. Potem jednak popyt przystąpił do kupowania przecenionych nieco akcji, czyli _ wejścia w rynek _.

Wraz z GPW rosły dziś także indeksy na świecie - w Europie zyskiwały giełdy nie tylko _ emerging markets _, ale także rynków rozwiniętych. Widać było, że rynek nie ma ochoty spadać - popyt był na tyle duży, że pokrywał z nawiązką podaż, która zarobiła przez ostatnie dni.

Stąd dziś równie wysokie co wczoraj obroty - 1,4 mld złotych na szerokim rynku. Mocna okazała się końcówka handlu, po podaniu przez Caterpillar wyników za drugi kwartał. Okazały się one lepsze od oczekiwań, co pomogło wzrosnąć WIG20 o nawet 2 procent.

Ostatecznie indeks blue-chipów zyskał dziś 1,85 procent. W czasie sesji inwestorom udało się dotrzeć na chwilę do szczytowego poziomu z czerwca tego roku, ale jak widać - tylko dotrzeć. Coraz wyższe poziomy zdobywa natomiast szeroki WIG.

Co ciekawe nie wsparły dziś notowań giełdowych waluty - złoty tracił dziś na wartości przez pierwszą część sesji, potem udało mu się nieco strat odrobić, ale ostatecznie sesja upłynęła pod znakiem korekty naszej waluty.

To może oznaczać, że korekta wzrostów na GPW może nastąpić jutro. Bez wsparcia złotego oraz przy (na razie) umiarkowanych notowaniach za oceanem popyt może się chwilowo osłabić.

Spoglądając na spółki najbardziej rosły tradycyjnie _ motory _WIG20 - KGHM, PKO BP, PKN Orlen. W drugiej połowie sesji dynamiczny wzrost zanotowały także Żurawie Wieżowe, które połączą swój potencjał ze spółką Gastel. Dobra wiadomość została od razu zauważona przez rynek i akcje zyskały dziś prawie 20 procent.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: dziś w money, giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze, kryzys
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz