Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dziś w money
02.09.2010 08:32

Wskaźniki koniunktury pomogły rynkom

Od kilku sesji na rynkach światowych obserwowaliśmy dużą dzienną zmienność notowań wywołaną z jednej strony bliskością ważnych poziomów popytowych z drogiej strony słabymi danymi makro które uaktywniały stronę podażową.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jednak na sesji wczorajszej po publikacji dobrych wskaźników koniunktury dla przemysłu rynki wyraźnie ożyły. Generalnie lepsze od oczekiwań odczyty wskaźnika PMI na Starym Kontynencie oraz ISM w USA pomogły optymistom wykreować spory jak na ostatnie czasy wzrost. Tym samym oddaliła się groźba dalszego załamania notowań indeksów w USA, które balansowały już na granicy istotnych stref wsparcia. Po sesji wczorajszej te poziomy cenowe uległy umocnieniu, a indeksy wyraźnie wróciły do szerokiej strefy konsolidacji w której znajdują się od kilku miesięcy.

Wzrost powyżej spadkowej linii trendu

Poprawa nastrojów na rynkach europejskich i udany początek sesji za oceanem pomogły także uczestnikom naszego rynku w dalszym kreowaniu krótkoterminowego wzrostu zapoczątkowanego dzień wcześniej. Na wykresie indeksu szerokiego rynku Wig w układzie dziennym świecowym mamy drugą pozytywną świecę z długim białym korpusem. Układ ten pokazuje wyraźną presję popytową i zdecydowaną obronę kluczowego poziomu 41.5 tys. punktów.

Na wykresie w układzie minutowym indeksu Wig widać że po krótkoterminowej konsolidacji notowań w okolicy poziomu 42 tys. punktów notowania poszły w górę przekraczając jednocześnie spadkową linię trendu. To pozytywny krótkoterminowy sygnał dla naszego rynku a wynikające z tego dobre wskazania wykresowe będą aktualne dopóki notowania indeksu Wig znajdują się powyżej spadkowej linii trendu.

Tagi: dziś w money, giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze
Źródło:
ING DM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz